PočaljiNaslov: Klubovi u Uefa Kupu   Čet Maj 21, 2009 10:05 am

Ovde mozete pisati o takmicenju klubova u Kupu Uefa...
teica
avatar

Age : 28

PočaljiNaslov: Re: Klubovi u Uefa Kupu   Čet Maj 21, 2009 10:10 am

Pobednik Kupa Uefa za sezonu 08\09 je Sahtar iz Donjecka koji je sinoc,20 maja,u Istambulu nakon produzetaka pobedio Nemacki Werder iz Bremena sa 2-1.Nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 1-1...

Golove za Sahtar postigli su:Luiz Adriano u 25 i Zadson u 97 min,a jedini pogotak za Nemce postigao je Naldo u 35 min

PočaljiNaslov: Re: Klubovi u Uefa Kupu   Čet Maj 21, 2009 2:26 pm

Meni je zaista zao sto Dusko Tosic i njegov Werder nisu osvojili Kup Uefa, ali dobro tu je u Shahtoru Igor Duljaj...
U svakom slucaju svaka cast i jednim i drugima jer su stigli do finala, a da nisu bili neki favoriti!
teica
avatar

Age : 28

PočaljiNaslov: Re: Klubovi u Uefa Kupu   Sub Jul 18, 2009 11:15 am

Evropa liga: Vojvodina sa Austrijom
Vojvodina će se sastati sa bečkom Austrijom u 3. kolu kvalifikacija Evropa Lige, a Crvena zvezda, ako prođe Rudar, igraće sa boljim iz meča Metalurgs – Tbilisi.

Protivnik Sevojna u trećem kolu kvalifikacija, ukoliko eliminiše litvanski Kaunas, biće francuski Lil. Prvi utakmica na programu je u četvrtak 30. jula, revanš je sedam dana kasnije.

Vicešampion Srbije, ekipa Vojvodine počeće takmičenje u trećem kolu duelom protiv Austrije iz Beča koja je prošlu sezonu završila na drugom mestu austrijskog šampionata.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rudar iz Velenja rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Evropa i ukoliko prođu u narednu rundu igraće sa pobednikom duela letonskog Metalurgsa i gruzijskom Dinama iz Tbilisija. Letonci su u prvoj utakmici slavili rezultatom 2:1.

Najteži zadatak imaće ekipa Sevojna koja, ako se plasira u naredno kolo, igra sa francuskim Lilom.

Parovi trećek kola kvalifikacija Evropa lige:

Sarajevo (BiH)/Spartak Trnava (Slovačka) – Zestafini (Gruzija)/Helsinborg (Švedska)
Fredrikstad (Norveška) – Leh (Češka)
Diferdange (Luksemburg)/Rijeka (Hrvatska) – Metalist (Ukrajina)
Naftan (Belorusija)/Gent (Belgija) – Roma (Italija)
Vaslui (Rumunija) – Omonia (Kipar)/HB (Farska Ostrva)
Aab (Danska)/Slavija (BiH) – Košice (Slovačka)
Geteborg (Švedska) – Hapoel Tel Aviv (Izrael)
PSV (Holandija) – Černo More (Bugarska)/Iskra Stali (Moldavija)
Donjeck (Ukrajina)/MTZ-RIPO (Belorusija) – IB Ljubljana (Slovenija)
Valerenga (Norveška) – PAOK (Grčka)
APOP (Nikozija) – Rapid Beč (Austrija)/Vljaznija (Albanija)
Honka (Finska)/Bangor (Vels) – Rozenborg (Norveška)/Karabag (Azerbejdžan)
Falkirk (Škotska)/Vaduz (Lihtenštajn) – Liberec (Švedska)
Sv Patrik (Irska)/Valeta (Malta) – Krila Sovjetov (Rusija)
Suduva (Litvanija)/Randers (Danska) – Hamburg (Nemačka)
Dinamo Minsk /Tromso – Milano/Slaven Koprivnica
Bronbi (Danska)/Flora (Estonija) – Legija (Poljska)/Olimpi (Gruzija)
Vojvodina (Srbija)– Austrija Beč (Austrija)
CSKA Sofija (Bugarska) – Skonto (Letonija)/Deri (Vels)
Steaua (Rumunija)/Ujpešt (Mađarska) – Fljamurtari (Albanija)/Madervel (Škotska)
Žilina (Slovačka)/Dačija (Moldavija) – Hajduk Split (Hrvatska)
Braga (Portugalija) – Elfsborg (Švedska)/Haladas (Mađarska)
Aberdin (Škotska) – Sigma (Češka)/Fram (Island)
Kruseders (Sev. Irska)/Rabotnički (Makedonija) – Odenze (Danska)
Sevojno (Srbija)/Kaunas (Litvanija) – Lil (Francuska)
Anortozis (Kipar)/FK Petrovac (Crna Gora) – Šturm (Austrija)/Široki Brijeg (BiH)
Fenerbahče (Turska) – Honved (Mađarska)
Bnei Jehuda (Izrael)/Dinaburg (Letonija) – Zimbru (Moldavija)/Pakos de Fereira (Portugalija)
Klab Briž (Belgija) – Gorica (Slovenija)/Lahti (Finska)
Atletik Bolbao (Španija) – Jang Bojs (Švajcarska)
KR (Island)/Larisa (Grčka) – Bazel (Švajcarska)/FC Santa Koloma (Andora)
Tobol (Kazahstan)/Galatasaraj (Turska) – Sliema (Malta)/Netanija (Izrael)
Metalurgs (Letonija)/Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Rudar (Slovenija)/Crvena zvezda (Srbija)
Juvenes (San Marino)/Polonia (Poljska) – NAK (Holandija)/Gandzasar (Jermenija)
Vetra (Litvanija)/HJK (Finska) – Fulam (Engleska)

BB
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u revanš meču u Beogradu savladali slovenački Rudar sa 4:0.

Zvezda je slavila i pre sedam dana u Velenju rezultatom 1:0, pa su Beograđjani trijumfovali ukupnim rezultatom 5:0.Strelci za 'crveno bele', pred 20.000 gledalaca na Marakani, bili su Bogdanović u 37, Jeftić u 74. i 90 i Kadu 84. minutu. Zvezda će u trećem kolu UEFA Lige Evrope igrati protiv Dinama iz Tbilisija 30. jula i 6. avgusta.

Prvi meč igra se u Gruziji, dok je revaš na programu sedam dana kasnije u Beogradu.

Igrači Crvene zvezde počeli su meč veoma agresivno i u prvih nekoliko minuta nekoliko puta zapretili golmanu slovenačke ekipe, ali promene rezultata nije bilo. Ofanzivu Zvezde najavio je, već u petom minutu, Slavko Perović odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora,ali je golman Rudara uspeo da skrene loptu u korner.
BB
BB

Zvezda je nastavila da diktira tempo pred je pred 20.000 navijača i već u 11. minutu Beograđani su imali novu šansu. Posle kombinacije između Dejana Lekića i Isaha, Lukić je iz izgledne prilike pogodio spoljni deo mreže.

Dominacija domaćih napokon se isplatila kada je mrežu pogodio Vladimir Bogdanović. Bogdanović je fantastično izveo slobodan udarac u 37. minutu. Prethodno je Nikola Lazetić srušen na 18 metara od gola Rudara. Bogdanović je snažno šutirao posle kratkog dodavanja do Lazetića, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog od igrača u živom zidu i savladala golmana Savića.

Do kraja poluvremena viđena je i jedna izmena. U 41. minutu fudbaler Rudara Luka Prašnikar je napustio igru i umesto njega je ušao Trufković. Trener gostiju je na poluvremenu izvršio još jednu izmenu, umesto Kolsija u igru je ušao De Moraes.

Već u 51. minutu ekipa Rudara je iskoristila i poslednju izmenu, Jeseničnik ulazi umesto Stojnića.

Slovenačka ekipa prvi pravi udarac ka golu Crvene zvezde uputila je u 56. minutu, ali je Mešić bio neprecizan. U nastavku meča koji je pratilo i 50-ak gostujućih navijača igralo su uglavnom na sredini terena bez nekih izrazitih prilika na obe strane. Zvezda je u jednom trenutku dozvolila Rudaru da stvori blagu inicijativu, ali bez realizacije.
BB
BB

U 69. minutu, prva izmena u Crvenoj zvezdi, Perovića u napadu menja Aleksandar Jevtić.

Promene rezultata nije bilo sve do 74. minuta, kada Zvezda uspeva da udvostruči prednost preko Aleksandra Jeftića i tako praktično reši pitanje pobednika u ovom meču i plasmana u naredno kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Isah je uputio sjajnu loptu u prazan prostor, usledio je pravovremeni centaršut Lekića, a Jeftiću nije bilo teško da glavom pogodi nebranjenu mrežu Rudara i postigne prvenac u dresu 'crveno-belih'.

Kapiten Lazetić napušta igru u 76. minutu, a priliku dobija Kadu. Četiri minuta kasnije u igru ulazi i Nikolić koji menja strelca prvog gola Bogdanovića.

Odličan napad Zvezdinih igrača u 84. minutu počeo je i završio isti igrač. Kadu je povukao loptu po levoj strani, fenomenalno uposlio Jevtića na nekih 10 metara, čiji udarac brani Savić, ali se lopta vraća našem napadaču, koji se nesebičnom asistencijom revanširao još jednom debitantu, koji veoma preciznim udarcem trese mrežu Rudara, 3:0 za Zvezdu.

To nije bilo sve pošto je Jevtić svoj debi na Marakani krunisao i drugim pogotkom.Bio je to sjajan udarac iz prve sa 10 metara, nakon odlične asistencije Ninkova.

Crvena zvezda : Pavlović, Ninkov, Tutorić, Đorđević, Ignjatijević, Lazetić (od 76. Kadu), Savio, Isah, Bogdanović (od 80. Nikolić), Perović (od 69. Jevtić), Lekić.
Rudar : Savić, Sulejmanovič, Pokleka, Cipot, Stojnić (od 51. Jeseničnik), Kolsi (od 45. De Moraes), Tolimir, Golob, Prašnikar (od 41.Trufković), Mešić, Omladič.

teica
avatar

Age : 28

eliki uspeh Sevojna
Fudbaleri Sevojna plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Evropa ligu pošto su u Kaunasu remizirali 1:1.

Prvi meč pre sedam dana na stadionu Partizana u Beogradu završen je bez golova 0:0.

Finalista "Lav kupa Srbije" poveo je golom Vladimira Vujovića u 48. minutu, dok je Mantas Fridrikas u 76. minutu iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Naredni protivnik Sevojna u kvalifikacijama za Evropa ligu biće francuski Lil. Prva utakmica igraće se u Srbiji 30. jula, dok je revanš sedam dana kasnije u Francuskoj.

PočaljiNaslov: Re: Klubovi u Uefa Kupu   Čet Avg 06, 2009 11:14 pm

Zvezda 5-2,Vojvodina nije prosla izgubila je(poluvreme 1-1,vojvonjani do 63 min vodili 2-1) 4-2,Sevojno je u Francuskoj porazen rezultatom 2-0

PočaljiNaslov: Re: Klubovi u Uefa Kupu   Pet Avg 07, 2009 2:30 pm

LE: Partizan - Žilina, Slavija - Zvezda!
Petak, 7. avgust 2009. 14:20

Fudbaleri Partizana igraće protiv slovačke Žiline u poslednjem, četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, dok su fudbaleri Crvene zvezde za protivnika dobili Slaviju iz Praga.

Žreb je održan u petak u Nionu.

U prvom meču, 20. avgusta, crno-beli će biti domaćini u Humskoj, dok će crveno-beli igrati u Pragu.

Revanši su sedam dana kasnije.

Pobednik dvomeča biće učesnik grupne faze Lige Evrope (eks Kup UEFA).

Žilina je u trećem kolu kvalifikacija za LE eliminisala splitski Hajduk, dok je Slavija, poput Partizana, u ovu rundu stigla kao poraženi tim kvalifikacija za LŠ. Bolji od Čeha u dva meča bio je Šerif iz Moldavije (0:0, 1:1).

Partizan je, pored Žiline, mogao da izvuče još Trabzonspor (Turska), Elfsborg (Švedska), Inter Baku (Azerbejdžan) i Bnei Jehud (Izrael).

Zvezda može da bude zadovoljna, jer je osim Slavije, za protivnike mogla da dobije Valensiju (Španija), Benfiku (Portugal) i AEK (Grčka).

PAROVI 4. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LE:

PAOK (Grčka) - Herenven (Holandija)
Dinamo (Hrvatska) - Harts (Škotska)
Verder (Nemačka) - Aktobe (Kazahstan)
Everton (Engleska) - Sigma (Češka)
BATE Borisov (Belorusija) - Liteks (Bugarska)
NAC Breda (Holandija) - Viljareal (Španija)
Leh (Poljska) - Briž (Belgija)
Fulam (Engleska) - Amkar (Rusija)
Galatasaraj (Turska) - Levadija (Estonija)
Teplice (Češka) - Hapoel Tel Aviv (Izrael)
Metalurg (Ukrajina) - Austrija (Austrija)
Tvente (Holandija) - Karabag (Azerbejdžan)
Roma (Italija) - Košice (Slovačka)
Dinamo Moskva (Rusija) - CSKA Sofija (Bugarska)
Genk (Belgija) - Lil (Francuska)
PSV Ajndhoven (Holandija) - Bnei Jehuda (Izrael)
Lacio (Italija) - Elfsborg (Švedska)
Trabzonspor (Turska) - Tuluz (Francuska)
Partizan (Srbija) - Žilina (Slovačka)
Inter Baku (Azerbejdžan) - Bazel (Švajcarska)
Ajaks (Holandija) - Slovan (Slovačka)
Šahtjor (Ukrajina) - Sivaspor (Turska)
Brondbi (Danska) - Herta (Nemačka)
Atletik Bilbao (Španija) - Tromso (Norveška)
Sarajevo (BiH) - Kluž (Rumunija)
Rapid (Austrija) - Aston Vila (Engleska)