PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Sub Okt 17, 2009 6:07 pm

Age : 24
Location : Rogatica, Republika Srpska

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Ned Nov 22, 2009 10:33 pm

Defo brojao do pet, a Totenhem do devet! Nedelja, 22. novembar 2009. 19:09

Totenhem je u pretposlednjem meču 13. kola ponizio Vigan i zamalo ostvario najubedljiviju pobedu svih vremena u Premijer ligi - 9:1!

Publika na londonskom Vajt Hart Lejnu nije mogla ni da sanja šta je čeka u 90 minuta utakmice sa uvek nezgodnim Viganom.

Naročito ne kada se na poluvreme otišlo sa vođstvom Totenhema od 1:0 (!), golom Pitera Krauča već u devetom minutu. Ali onda je počeo šou...

Džermejn Defo je između 51. i 58. minuta postigao drugi najbrži het-trik u istoriji elitnog takmičenja u Engleskoj. Teško da će iko nadmašiti centarfora Liverpula Robija Faulera, koji je 1994. godine dao Arsenalu tri "komada" za četiri minuta.

U sedam minuta koje je obeležio Defo, stao je i počasni gol Vigana, mada je trebalo da bude poništen. Austrijanac Paul Šarner prihvatio je loptu rukom i u 57. minutu smanjio na 3:1.

Goste kao da je u nastavku meča stigla kazna za nesportski postignut pogodak.

Aron Lenon upisao se u strelce u 64. minutu - isti igrač asistirao je kod tri gola - a Defo pet minuta kasnije povisio na 6:1.

Mreže su mirovale do pred kraj, da bi se mreža Vigana, u poslednjem talasu napada popularnih "pevaca", zatresla još tri puta.

Defo je i peti put matirao Krisa Kirklenda, zatim se posle slobodnog udarca Dejvida Bentlija lopta odbila iza gol-linije od Kirklendovih leđa, da bi Niko Kranjčar uz pomoć prečke postavio konačan rezultat.

Najubedljivija pobeda u Premijer ligi ostaje ona koju je Mančester junajted ostvario protiv Ipsviča 1995. godine - 9:0. Četiri godine kasnije, Njukasl je deklasirao Šefild Vednzdi rezultatom 8:0.

Endi Kol i Alan Širer na pomenutim mečevima su takođe postigli pet golova, kao Džermejn Defo protiv Vigana. Njih trojica su rekorderi Premijer lige, s tim da je Širer dva puta bio precizan sa 11 metara.

Na kraju se postavlja pitanje šta se dogodilo Viganu?

Ekipa koja je vodećem Čelsiju nanela jedan od dva poraza u aktuelnom prvenstvu, ove jeseni je izgubila po 4:0 od Arsenala i Portsmuta kao gost, ali i 5:0 kod kuće od Mančester junajteda!

U nedelju su odigrane još dve utakmice. Blekburn je kao gost savladao Bolton sa 2:0, pod vođstvom asistenta menadžera Nila Mekdonalda, pošto se Sem Alardajs priprema za odlazak na operaciju srca.

Stouk se učvrstio u sredini tabele minimalnom pobedom nad "fenjerašem" Portsmutom.

Totenhem - Vigan 9:1 (1:0)
/Krauč 9, Defo 51, 54, 58, 69, 87, Lenon 64, Kirklend 88ag, Kranjčar 90 - Šarner 57/

Mančester junajted - Everton 3:0

TABELA: Čelsi 33, Mančester j. 28, Arsenal (-1) 25, Totenhem 25, Aston Vila 22, Mančester s. (-1) 21, Liverpul 20, Sanderlend 20, Stouk 19, Barnli 17, Blekburn (-1) 16, Fulam (-1) 15, Birmingem 15, Everton (-1) 15, Vigan 14, Hal 12, Vest Hem 11, Bolton (-1) 11, Vulvs 10, Portsmut 7 bodova.

"Nula" Vulvsa i Liverpula

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš proveo je na terenu 73 minuta, a njegovi Vulvsi odoleli su Liverpulu na stadionu Molino - 0:0. Pobede Totenhema i Boltona, u sredu Aston Vila - Arsenal i Čelsi - Birmingem.

Trener Vonderersa Mik Mekarti postavio je taktiku 4-5-1, sa jasnom namerom da spreči Liverpul da razvije svoju igru. Zaista, tek oporavljeni Džerard i Rijera, kao i debitant u startnoj postavi "crvenih" Maksi Rodrigez, nisu mogli da urade gotovo ništa.

Šansi je na obe strane bilo da se prebroje na prste jedne ruke, a najbolje dve propustio je napadač Vulvsa Kevin Dojl.

Milijaševom timu će ovaj remi i osvojeni bod pomoći da povrate samopouzdanje posle tri uzastopna poraza. Mora, ipak, da ih zabrine to što u Premijer ligi nisu postigli gol okruglo 400 minuta!

U susretu kandidata za ispadanje u Boltonu, bilo je zanimljivije na tribinama nego na terenu.

Domaći tim sa klupe je predvodio Oven Kojl, doskorašnji menadžer gostujućeg Barnlija. Na Ribok stadion doputovalo je oko 5.000 navijača Barnlija, pre svega da bi izrazili negativna osećanja prema Kojlu.

Posebno zapažen bio je transparent upućen pristalicama Boltona, kao svojevrsno upozorenje: "On nije Mesija. On je veoma nevaljao dečak".

Ali na kraju je Kojl bio taj koji je tešio svoje bivše učenike, pošto je Bolton iskoristio jednu grešku odbrane gostiju i preko Korejanca Čung Jong Lija stigao do gola odluke.