PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Sre Maj 20, 2009 3:53 pm

Zaista je tako...Engleska liga je najbolja na svijetu! A naravno u njoj Man Utd Smile
teica
avatar

Age : 28

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Sre Maj 20, 2009 4:04 pm

Engleska Premier Liga broji 20 klubova iz cele Engleske,igra se od avgusta jedne do maja sledece godine.Svaki klub igra 38 utakmica(19 kod kuce i 19 u gostima),sa tim da se u toku sezone igraju i utakmice FA kupa i Liga kupa.Klub koji na kraju sezone ima najvise bodova pobednik je Premier lige,ukoliko se desi da dva ili vise klubova imaju isti broj bodova odlucuje gol razlika.Prva cetiri kluba na tabeli sledece gotine sticu pravo ucesca u Ligi Sampiona, sa tim sto prva tri idu direktno,a cetvrtoplasirani mora proci kvalifikacije.Tri kluba koja sakupe najmanje bodova u toku sezone prelaze u nizu ligu,a zamenjuju ih nova tri kluba.

Najvise titula Premier Lige imaju Manchester United i Liverpool,a trenutni sampion za sezonu 08\09 je Manchester United
nerra

Posts : 2
Join date : 20.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Sre Maj 20, 2009 7:57 pm

Mislim da je najbolja liga na svijetu "BARCLAYS PREMIER LEAGUE" tj. Engleska liga......Najbolji klub iz Engleske lige je ARSENAL iz Londona Smile pozzz svima
teica
avatar

Age : 28

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Sre Maj 20, 2009 10:42 pm

MAN UTD,je najbolji uvek i zauvek,sampioni,sampioni Very Happy Very Happy Very Happy
teica
avatar

Age : 28

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Pon Jun 01, 2009 12:57 pm

Karlo Anćeloti novi trener Čelsija

Italijan Karlo Anćeloti imenovan je za novog trenera engleskog fudbalskog prvoligaša Čelsija, saopštio je londonski klub. Anćeloti je sa Čelsijem potpisao trogodišnji ugovor, ali engleski klub nije saopštio finansijske detalje.

Italijanski stručnjak prethodnih osam godina proveo je u Milanu, a na klupi Čelsija zameniće holandskog stručnjaka Gusa Hidinka koji je posle subotnje pobede nad Evertonom u finalu FA kupa (2:1) napustio klub.
Anćeloti je iz Milana otišao nakon utakmice poslednjeg kola italijanskog prvenstva u kojoj su "roso-neri" savladali Fiorentinu sa 2:0.

"Karlo je bio sjajan kandidat za mesto trenera. On je u prethodnom periodu dokazao da ume da napravi ekipu koja će osvajati trofeja u domaćim i evropskim takmičenjima. U Čelsiju će sigurno biti srdačno dočekan i svi jedva čekamo da počnemo da radimo sa njim", navodi se u saopštenju londonskog kluba.

Čelsi je ove sezone osvojio treće mesto u Premijer ligi, a u Ligi šampiona izgubio je u polufinalu od Barselone.

Anćeloti, koji je sa Milanom dva puta bio prvak Evrope, u novom klubu počeće da radi od 1. jula.

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Uto Jul 07, 2009 6:23 pm

Pratm kada stignem...Najvijam za Liverpool,pa odmah posle njih za Chelsea,Arsenal,a Manchester United ne volim....Smile

PočaljiNaslov: Engleska Premier liga   Sre Jul 08, 2009 6:33 pm

Aman ljudi nemate vi pojma.Najbolji klub i u Engleskoj a i na svijetu je Chelsea.

Nedelja, 9. avgust 2009. 19:56

Engleski prvak, Mančester junajted, predao je Čelsiju nacionalni Superkup (Komjuniti šild) u spektakularnom susretu na Novom Vembliju.

Pobednik je dobijen tek izvođenjem jedanaesteraca - 4:1, pošto je posle 90 minuta bilo 2:2.

"Crveni đavoli" su vodili na poluvremenu golom Nanija, ali je Čelsi pogocima Rikarda Karvalja i Frenka Lamparda preokrenuo rezultat. Vejn Runi u sudijskoj nadoknadi je svom timu doneo šansu da osvoji trofej sa "bele tačke".

Junak penal serije bio je golman Čelsija Petr Čeh. Odbranivši udarce Gigsa i Evre, gotovo sam je doneo četvrti Komjuniti šild na Stemford bridž.

Ovo je bila mala osveta Čelsija za poraz iz 2007. godine, kada je Junajted slavio takođe posle izvođenja penala.

Novi menadžer, Italijan Karlo Anćeloti, tako je osvojio trofej u prvoj zvaničnoj utakmici na klupi Abramovičevog kluba.

Igrači oba tima pokazali su u nedelju zbog čega fudbal ima toliko poklonika. Demonstrirali su spektakularan fudbal, prepun golova, šansi, trčanja, preokreta i taktičkog nadmudrivanja.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je prvo poluvreme za Čelsi, a onda ga je zamenio Žoze Bosingva. Ivanović je već u šestom minutu propustio stopostotnu priliku, kada je sa pet metara pogodio prečku Mančesterovog gola.

Junajted je poveo upravo posle kiksa Ivanovića, kojeg je Nani prošao "lažnjakom", oštro šutirao iskosa sa leve strane i matirao Čeha - 1:0.

Usledile su propuštene šanse Parka i Berbatova na jednoj, a Malude i Anelke na drugoj strani, da bi Čelsi početkom drugog poluvremena izjednačio. Maluda je centrirao na peterac, golman Ben Foster izbacio loptu (možda uz prekršaj Drogbe) samo na glavu Karvalja, koji je bez problema poslao u mrežu - 1:1.

Nani je u 62. minutu povredio rame, zamenio ga je Antonio Valensija i osam minuta kasnije postao "krivac" za vođstvo Čelsija.

Mihael Balak ga je faulirao, on je ostao da leži, a igrači Čelsija nisu postupili u duhu fer-pleja i izbacili loptu izvan igre. Usledila je brza kontra, Drogba je asistirao Lampardu, a ovaj kroz ruke Fostera, uz malu pomoć stative, doneo prednost "plavcima" - 1:2.

Usledili su protesti igrača Mančestera uz salve zvižduka sa tribina za Balaka i Lamparda, ali sudija Kris Foj je samo pokazao da je gol regularan.

Tvorac pogotka za 2:2 bio je "neuništivi" Rajan Gigs. Velšanin je uputio "loptu sa očima" u šesnaesterac prema Runiju, ovaj se stuštio ka golu i rutinski lobovao Čeha...

Sportska pravda time je bila zadovoljena, ali pošto je podela plena bila nemoguća, sreća "sa kreča" pogledala je Čelsi.

Kalu 1:4

MANČESTER JUNAJTED: Foster, Evra, O’Šej (Fabio 76), Ferdinand, Evans, Kerik, Flečer (Skols 76), Park (Gigs 75), Nani (Valensija 62), Runi, Berbatov (Oven 75).

ČELSI: Čeh, Ivanović (Bosingva 46), Karvaljo, Teri, Kol, Esijen, Lampard, Obi Mikel (Balak 65), Maluda (Deko 78), Anelka (Kalu 84), Drogba.

FT Chelsea [3 - 0] Burnley
45' [1 - 0] N. Anelka

47' [2 - 0] M. Ballack

52' [3 - 0] A. Cole
Foonie_JJ

avatar

Posts : 269

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Čet Sep 03, 2009 4:24 pm

Chelsea handed transfer ban

Fifa act over Gael Kakuta transfer
Fifa have banned Chelsea from registering any new players in the next two transfer windows.

The world's governing body have handed down the punishment after French clubs Lens made an official complaint over Chelsea's signing of their young player Gael Kakuta in 2007.

Fifa's Dispute Resolution Chamber (DRC) has now found in Lens' favour and ruled that the Blues are 'jointly and severally liable'.

As such, the Stamford Bridge club have been banned from signing players over the next two transfer windows, which means they will not be able to bring in any new faces until 2011.

18-year-old Kakuta, a regular in Chelsea's reserve side, has also been banned from playing for the next four months and fined ?80,000.

Chelsea are also liable over Kakuta's fine, and they also will have to pay Lens ?13,000 in compensation.

A Fifa spokesperson stated: "This decision confirms our aim to ensure contractual stability. It is an important ruling for football in general."

Statement
The full statement from Fifa reads: "On the occasion of its last meeting held on 27 August 2009, the Dispute Resolution Chamber (DRC) was called to pass a decision in a contractual dispute opposing the French club Lens to the French player Gael Kakuta and the English club Chelsea.

"The French club had lodged a claim with Fifa seeking compensation for breach of contract from the player and requesting also sporting sanctions to be imposed on the player and the English club for breach of contract and inducement to breach of contract respectively.

"The DRC found that the player had indeed breached a contract signed with the French club. Equally, the DRC deemed it to be established that the English club induced the player to such a breach.

"As a result the player was condemned to pay compensation in the amount of €780,000, for which the club, Chelsea, are jointly and severally liable, and sporting sanctions were imposed on both the player and Chelsea in accordance with art. 17 par. 3 and 4 of the Regulations on the Status and Transfer of Players.

"A restriction of four months on his eligibility to play in official matches has been imposed on Kakuta. Chelsea are banned from registering any new players, either nationally or internationally, for the two next entire and consecutive registration periods following the notification of the present decision. Furthermore, the club, Chelsea, have to pay Lens training compensation in the amount of €130,000."

Chelsea, who have yet to comment on the sanction from Fifa, do have the right to appeal the decision to the Court of Arbitration for Sport (CAS).

Mančester junajted je gazda u gradu!

Spektakularan derbi odigrali su ljuti gradski rivali Mančester junajted i Mančester siti, koji je završen pobedom tima sa Old Traforda - 4:3!

Domaćin je tri puta vodio, gosti su tri puta stizali, ali za četvrti put nije bilo vremena, jer je legenda Liverpula Majkl Oven rešio pitanje pobednika mančesterskog derbija u 96. minutu!

Kada je Daren Flečer u 80. minutu postigao svoj drugi, a treći gol za Junajted, Old Traford je počeo da slavi. Očekivala se nova pobeda nad gradskim rvalom. Ali, onda kardinalna greška Rija Ferdinanda, koji je na efektan način hteo da pošalje loptu do saigrača, presekao je Kreg Belami i sjajnim potezom doneo novo izjednačenje za 3:3.

Siti, sa bivšim igračima Junajteda, od kojih je Mark Hjuz sada trener i Karlosom Tevesom, trebalo je da odoli još šest minuta sudijske nadoknade...

Ali, čudesni Rajan Gigs, koji je odigrao doktorski, izvanredno je proigrao Majkla Ovena za neopisivo slavlje većeg dela stadiona i dečačko oduševljenje ser Aleksa Fergusona.

Junajted je poveo u 2. minutu preko Vejna Runija, ali je Beri izjednačio 15-ak minuta kasnije, na asistenciju Tevesa, koga su navijači domaćih dočekali uzvicima negodovanja, iako su mu do skoro upućivali poruke ljubavi.

Upravo je Teves u finišu prvog dela mogao da dovede svoj novi klub u vođstvo, ali je iz izgledne prilike pogodio statvitu.

Početak drugog dela pripao je ponovo Junajtedu. Rajan Gigs je činio čuda na levoj strani, driblao, centrirao, asistirao...Iz jedne takve akcije, već u četvrtom minutu nastavka Flečer glavom vara Šaja Givena za 2:1.

Ali, samo tri minuta kasnije Belami spektakularnim golom sa ivice šesnaesterca donosi novo poravnanje - 2:2.

Od tog trenutka, Junajted gotovo da nije izlazio sa polja gostiju, a Šaj Given je branio nemoguće, između ostalog i dva udarca Berbatova iz neposredne blizine.

Finiš meča bio je samo za one koji imaju potvrdu lekara da su potpuno zdravi. Junajted je poveo 3:2 deset minuta pre kraja, Belami izjednačio u 90. a Oven na opisani način doneo pobedu "đavolima" i naneo prvi poraz Sitiju u ovoj sezoni.

O ovom meču će se pričati još dugo, dugo...

Izveštaje sa subotnjih mečeva pročitajte OVDE

PREMIJER LIGA, 6. kolo:

Nedelja:

Mančester junajted - Mančester siti 4:3 (1:1)

subota:

TABELA: Čelsi 18, Mančester j. 15, Liverpul 12, Mančester s. (-1) 12, Totenhem 12, Aston Vila (-1) 12, Arsenal (-1) 9, Barnli 9, Sanderlend 9, Stouk 8, Birmingem 7, Vulverhemtpon 7, Vigan 6, Fulam (-1) 6, Everton (-1) 6, Vest Hem (-1) 4, Blekburn (-1) 4, Hal 4, Bolton (-1) 4, Portsmut 0 bodova.

Mirjana MP
avatar

Posts : 950
Age : 24

PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier Liga   Pon Sep 21, 2009 7:52 pm

Kako ovi debili imaju po mec manje???? Mrzim to! Kasnije ce da kupe bodove kad nama budu trebali! ://///////