Srbija sport forum

Dobrodosli!!!

PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se

Delite | 

Fed Cup takmicenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik

PočaljiNaslov: Fed Cup takmicenje   Sre Maj 20, 2009 1:54 pm

Fed Cup je timsko prvenstvo u tenisu za žene. Ovo prestižno prvenstvo organizuje Ženska teniska asocijacija - WTA svake godine. Na Fed Cupu se takmiče državni timovi, prvo kroz kvalifikacije, a onda u svjetskoj grupi u kojoj igraju najjači ženski teniski timovi.
Fed Cup reprezentaciju Srbije cine Jelena Jankovic, Ana Ivanovic, Bojana Jovanovski, Ana Jovanovic, Aleksandra Krunic...(zavisno od mogucnosti nastupa neke od teniserki za svoji nacionalni tim).
Nazad na vrh Ići dole
http://srbijasport.forumandco.com
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pet Maj 29, 2009 5:53 pm

Kada će biti objavljen žreb za Fed cup?
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
teica
naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Uto Jun 02, 2009 11:20 pm

sutra zreb za fed cup,moguce protivnice nasim devojkama su:italija,rusija,ceska i sad,pomozi boze samo da budemo domacini :bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jun 03, 2009 12:42 pm

srbija-rusija fed cup,igra se u SRBIJIIII,jupiii dolaze nam kuzaaa,demi,safina,ajoj majko moja :bounce:

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jun 03, 2009 5:27 pm

Naprijed Srbijo.....domacini smo....pobjeda ne smije izostati u tome! Wink
slika slika

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jun 03, 2009 5:49 pm

Jelena i Ana veruju u pobedu protiv Rusije
Autor: Tanjug | 03.06.2009. - 17:19
Jelena i Ana veruju u pobedu protiv Rusije

Ženska tenska reprezentacija Srbije nije imala sreće prilikom žrebanja parova prvog kola Svetske A grupe Fed kupa, pošto će joj protivnik biti najjača selekcija sveta Rusija, ali naše najbolje teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović veruju da će uz podršku beogradske publike moći da ostvare veliku pobedu.

"Rusija je najteži mogući protivnik kojeg smo mogli da dobijemo, ali smo ipak imali i sreće, jer ćemo igrati kod kuće. Da smo izvukli gostovanje u Moskvi bilo bi katastrofalno, jer se taj meč igra odmah nakon Otvorenog prevenstva Australije i sa plus 30 stepeni, došli bismo na ruskih minus 30. Ovako kod kuće je u svakom smislu toplije, što zbog atmosfere i domaće publike, a i zato što su nase zime blaže", rekla je Janković.
Trenutno peta teniserka sveta kaže da Rusija jeste izuzetno jak tim, ali ne i nepobediv.
"Rusija je jak tim, koji ima veliki izbor igračica, ali sa svakom od njih smo Ana i ja igrale. Svaku smo pobeđivale i u najvažnijim mečevma i ukoliko nas zdravlje posluži verujem da Beogradu možemo još jednom prirediti veliku radost i spektakl za istoriju", rekla je Jelena.
Ivanović se slaže da nam žreb nije bio naklonjen prilikom dodeljivanja protivnika, ali kao i Janković veruje da bi igranje pred punom Arenom moglo da donese prevagu.
"Biće ovo veoma uzbudljiv meč. Rusija je, sigurno, najjači tim koji smo mogli da izvučemo, ali zaista sam srećna što ćemo igrati kod kuće. Definitivno, nismo imali lak žreb, ali je sigurno da će duel biti izuzetno zanimljiv. Igraćemo pred velikim brojem naših navijača i sigurna sam da će atmosfera biti izvanredna. Već sada jedva čekam da počne meč u Beogradu", rekla je Ivanović.
Meč između Srbije i Rusije biće odigran 6. i 7. februara naredne godine u Beogradskoj areni.

blic
:bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Jun 04, 2009 11:37 am

Predsednik Teniskog saveza Srbije, Slobodan Živojinović, prisustvovao je žrebu za FED kup u Muzeju Rolan Garosa i bučnu je reagovao kada je naša reprezentacija za protivnika dobila Rusiju.

Po završetku ceremonije, Živojinović je prokomentarisao:

"Jedino je dobro što igramo u Beogradu. Možemo da se revanširamo za ono što nam se desilo u Moskvi prošle godine u Dejvis Kupu", počeo je prvi čovek srpskog tenisa.

"Gornji deo žreba je mnogo slabiji od donjeg, u kome smo mi. Fed kup je takmičenje u kome svako svakoga može da pobedi, a oni koji pobede u donjem delu će verovatno trijumfovati i na kraju, a to znači da ako želimo da osvojimo trofej, onda je možda najbolje da najtežeg protivnika odmah sretnemo", izračunao je Živojinović.

On je još pre žreba izrazio nezadovoljstvo time što reprezentacija Srbije nije među povlašćenim ekipama.

"O tome sam razgovarao sa predsednikom ITF-a, gospodinom Bitijem, i rekao mu da nije pravično da mi nismo nosioci grupe. On se nasmejao i prokomentarisao da za takve promene u žrebu treba vremena", zaključio je Slobodan Živojinović.

Aleksej Salivanenko, prvi zamenik predsednika Ruske teniske federacije, smatra da Srbija ima veliku prednost, jer se meč igra pred beogradskom publikom.

O sastavu svoje reprezentacije je rekao da će se znati ko igra tek posle završetka Otvorenog prvenstva Australije.

"Članice našeg tima će verovatno biti one koje ranije ispadnu na gren slemu u Melburnu. One igračice koje budu u polufinalu, ili možda finalu, neće biti dovoljno odmorne za ovako težak meč. Naša će prednost biti ako se meč bude igrao što duže", ocenio je Salivanenko.

mondo :bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Jun 04, 2009 11:39 am

NI lepše, ni teže, ni izazovnije! Srbija će 6. i 7. februara 2010. godine dočekati Rusiju u prvom kolu Svetske grupe FED kupa. Biće to istinski teniski spektakl, “Arena” će sigurno biti mala da primi sve zainteresovane, jer će Jelena Janković, Ana Ivanović, Ana Jovanović, Aleksandra Krunić... dočekati Dinaru Safinu, Svetlanu Kuznjecovu, Elenu Dementijevu, Veru Zvonarevu, a možda i Mariju Šarapovu.
Naravno, bilo je i lakših rivala u žrebu koji je u sredu obavljen u muzeju “Rolan Garosa” u Parizu, ali trenutno spektakularnije selekcije sigurno nije bilo. Pobednik ide u polufinale, a poražena ekipa u baraž s pobednikom prvog kola Druge svetske grupe.
- Mogli smo i bolje da prođemo, jer su Ruskinje jedna od najjačih, ako ne i najjača ekipa na svetu. Njihova prednost je to što imaju sedam-osam vrhunskih igračica i, ukoliko se
neko povredi, uvek mogu da nađu dobru zamenu - ističe selektor Srbije Dejan Vraneš, očekujući da ćemo nastupiti u najjačem sastavu i da će naše najbolje teniserke biti u punoj formi. - Do meča ima dovoljno vremena, ali mi već sada počinjemo da mislimo o duelu koji će da privuče najveću pažnju svetske javnosti. Međutim, ne bi trebalo napominjati s kakvim motivom naše teniserke igraju za reprezentaciju, tako da je dobro to što igramo u “Areni”.
I naše najbolje teniserke u prvi plan ističu to što će igrati u Beogradu a ne u Moskvi.
- Rusija je najteži mogući rival, ali smo imali i sreće, jer da smo igrali u Moskvi, to bi bilo katastrofalno, pošto bismo odmah posle Australije, sa plus 30 stepeni Celzijusovih, došli na minus 30 u rusku prestonicu, i sa otvorenog u halu. Ovako, kod kuće je u svakom smislu toplije, i zbog atmosfere i zbog domaće publike, a i naše zime su blaže, sve je mnogo lepše. Rusija ima jak tim, ima veliki izbor igračica, ali svaku od njih smo Ana i ja pobeđivale, samo da nas zdravlje posluži. Verujem da Beogradu i Srbiji možemo još jednom da priredimo veliku radost i spektakl za istoriju - poručila je Jelena Janković.
Ni Ana ne ostavlja dilemu da će sudar sa Ruskinjama biti - spektakularan.
- Rusija je, sigurno, najjači tim koji smo mogli da izvučemo, ali zaista sam srećna što smo domaćini. Igraćemo pred velikim brojem naših navijača, i sigurna sam da će atmosfera biti izvanredna. Već sada jedva čekam da počne meč u Beogradu - najavila je Ana sudar zvezda i lepotica u “Areni”.

PAROVI 1. KOLA
(1) ITALIJA - UKRAJINA
(2) ČEŠKA - NEMAČKA
(3) SRBIJA - RUSIJA
(4) FRANCUSKA - SAD
NAPOMENA 1: U polufinalu igraju pobednici mečeva 1-2 i 3-4.
NAPOMENA 2: U finalu 7. i 8. novembra igraju Italija i SAD.

vecernje novosti :bounce:

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Jun 04, 2009 4:31 pm

Srecno Srbijo!!!!!!! Da rezultat bude kao i protiv Japana! Mi navijamo za vas.... najbolji
slika slika da dobro predvodite tim i da se ne mora igrati dubl u naJJacem sastavu! Wink

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jul 29, 2009 6:35 pm

ajmo srbija!!!srecno protiv rusije...pregazite ih...

Admin

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jul 29, 2009 8:10 pm

Mirjana MP ::
Srecno Srbijo!!!!!!! Da rezultat bude kao i protiv Japana! Mi navijamo za vas.... najbolji
slika slika da dobro predvodite tim i da se ne mora igrati dubl u naJJacem sastavu! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jul 29, 2009 8:50 pm

imam neki osjecaj da cemo pobjediti... cheers

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Jul 29, 2009 9:47 pm

Luka ::
imam neki osjecaj da cemo pobjediti... cheers

Nadam se da te osecaj ne vara... Smile

Admin

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Jul 30, 2009 11:28 am

E a jel vi idete....Ja najjverovatnije.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Jul 30, 2009 12:48 pm

nemam pojma

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pon Feb 01, 2010 4:35 pm

Bez Jelene na Rusiju?

Najbolja srpska teniserka, Jelena Janković, oglasila se na svom veb-sajtu odakle je poručila da nije sigurna da li će doputovati u Beograd, na meč Fed kupa protiv Rusije, koji je na programu 6. i 7. februara. Kao razlog nedolaska, Jelena Janković, u prvi plan stavlja povredu leđa, koju je zadobila na Australijen openu.

- Još uvek sam na Floridi, gde se borim sa povredom leđa koju sam zadobila u Melburnu. Nisam želela da govorim javno o problemima koji su me zadesili u Australiji, o prehladi i povredi leđa do koje je došlo na treningu prilikom promene načina serviranja, jer bi to mnogi pripisivali kao neko pravdanje za izgubljeni meč. Sve se iskomplikovalo, ja sam i dalje u SAD, tužna i u velikoj neizvesnosti da li ću uopšte i krenuti na taj put za moj rodni grad - istakla je Jelena Janković.

Jelena kaže i da je proteklih dana bila u izolaciji kako Rusi ne bi saznali za njenu povredu čime bi došli ohrabreni u Beograd, znajuči da će možda tim Srbije biti oslabljen.

- Igrala sam za reprezentaciju i povređena, pod teškim bolovima izazvanim raznim povredama, pod injekcijama, bilo je mnogo teških, ali i lepih momenata. Samo kada se setim Košica i meča sa Cibulkovom, kada smo se borile tri i po sata, kada sam na jednoj nozi stigla do tog pobedonosnog poena... Sada sam u dilemi da li ponovo ulaziti u isto, da li ponovo povređen stati na crtu protivniku, jer me to može koštati narednih meseci igranja i takmičenja - napomenula je Jankovićeva.

Srpska teniserka, dodaje da će u utorak biti definitivno poznato da li će doći u Beograd.

- Ostalo je još malo vremena, videćemo kako će se moja povreda ponašati u narednih 24 sata. Tek nakon toga ću znati da li sam putnik za Srbiju ili ostajem na Floridi, da se lečim i tugujem što ne mogu biti u Areni i igrati protiv Rusije za pobedu Srbije, za ulazak u polufinale Svetske grupe - zaključila je Jelena Janković.

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Uto Feb 02, 2010 7:42 pm

Vraneš: Jelena, samo dođi...
"Iako je povređena, samo njeno prisustvo ovde sa nama je od ogromnog značaja. Njena povreda nije bezazlena, u pitanju su leđa", kaže selektor FED kup reprezentacije Dejan Vraneš.

Do žreba za meč Svetske grupe 1 FED kupa, između Srbije i Rusije, ostalo je još tri dana. U petak, 5. februara, selektori Dejan Vraneš i Šamil Tarpiščev moraće da otkriju karte.

Ipak, srpski tim nije kompletiran. Jelena Janković (još) nije doputovala u Beograd.

Vraneš je 28. januara izjavio da su "devojke spremne i da se očekuje da stigne Jelena".

U ponedeljak, 1. februara, umesto Jelene, pojavio se samo njen blog u kojem je osma teniserka sveta prvi put oktrila da se povredila u Melburnu, kako kaže "zbog promene načina serviranja" i da je još na Floridi gde leči povredu.

U danu kada je saznao da se Rusija pojačala angažovanjem četvrte na svetu, Svetlane Kuznjecove, Vranešu nije preostalo ništa nego da se ponada da će se Jelena Janković, bar, pojaviti u Beogradu, iako povređena.

A, ulog je ogroman - plasman u polufinale FED kupa ili borba za opstanak u Svetskoj grupi 1.

"Čekamo Jelenu, nadamo se da će ipak doći", maltene je Vraneš ponovio izrečeno 28. januara.

"Iako je povređena, samo njeno prisustvo ovde sa nama je od ogromnog značaja. Njena povreda nije bezazlena, u pitanju su leđa. Niko ne može da traži on nje da igra u takvom stanju, sa povredom koja još nije sanirana i koja je još rovita, ali verujem da će nam se Jelena pridružiti i poznavajući nju, verujem da će i zaigrati. Jer, ona je borac koji nikad ne odustaje", rekao je Vraneš.

"Jelena je najiskusnija igračica u timu, iza nje stoji 35 reprezentativnih nastupa, ona je od njene petnaeste godine u FED kup reprezentaciji, a to sve govori. Sa Jelenom je sve lakše, bez nje mnogo mnogo teško. Nebrojeno puta pokazala je kako se bori za dres sa državnim grbom", kao da podseća selektor srpskog tima.

Ukoliko Jelena ipak ne dođe, u tim će uskočiti mlada Aleksandra Krunić, čije će ime biti ispisano na žrebu, uz Anu Ivanović, Bojanu Jovanovski i Anu Jovanović.

Na drugoj tabli, neće biti precrtane Ekatarine Makarove, koja je morala da napravi mesto za Kuznjecovu.

"Ostatak tima je na okupu. Ana Ivanović je već pet dana u Beogradu i sve te dane provela je trenirajući. Devojke vredno rade, motivisane su, žele pobedu u Areni nad ruskinjama, ma koliko naš protivnik bio jak i imao iza sebe prebogatu istoriju", zaključio je Vraneš.

(MONDO, foto: TSS)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Uto Feb 02, 2010 7:56 pm

Kuznjecova: Dolazim u Beograd!

"Putujem u Srbiju i očekujem vašu podršku! Bez obzira na sve, Srbija će biti veoma težak rival. Nadam se da ćemo pobediti", izjavila je Svetlana Kuznjecova ruskim novinarima. Rusija jača za četvrtu teniserku sveta, a Srbija slabija posle odustajanja osme na WTA listi, Jelene Janković?

U danu kada je Srbija saznala da (gotovo sigurno) neće moći da računa na jednu od dve najbolje teniserke, ruska FED kup reprezentacija dobila je veliko pojačanje.

Nekada druga teniserka sveta i gren slem šampionka Svetlana Kuznjecova najavila je da će u utorak doputovati u Beograd i igrati za Rusiju u prvom kolu Svetske grupe 1, 6. i 7. februara u Beogradskoj areni.

"Danas smo sve rešili, tako da ću igrati za reprezentaciju u FED kupu. Prethodni dani bili su veoma stresni, ali se sve dobro završilo i više ću reći kasnije. Sutra (utorak) putujem u Srbiju i očekujem vašu podršku! Bez obzira na sve, Srbija će biti veoma težak rival. Nadam se da ćemo pobediti", izjavila je Kuznjecova ruskim medijima u ponedeljak uveče.

Ona je trenutno četvrta teniserka sveta.

Kada je selektor Rusije Šamil Tarpiščev objavio spisak za duel protiv Srbije, selektor naše reprezentacije Dejan Vraneš izjavio je da ne veruje da nijedna od osam najbolje rangiranih ruskih igračica zaista neće biti tu.

Vraneš je dodao da očekuje da do početka žreba, 5. februara, Tarpiščev pozove jednu zvezdu i te sumnje su se obistinile. Alisi Klejbanovoj, Anastasiji Pavljučenkovoj, Veri Duševini i Ekatarini Makarovoj, pridružiće se "Ceca" Kuznjecova, koja će svakako u mnogome otežati posao našem timu u nameri da prođe prvo kolo na svom debiju u Svetskoj grupi 1.

U početku, verovalo se da Srbija sa Jelenom Janković i Anom Ivanović ima prava da preuzme ulogu favorita u duelu sa četvorostrukim šampionom FED kupa, s obzirom da u timu nije bilo ni Dinare Safine, ni Svetlane Kuznjecove, Elene Dementijeve, Vere Zvonareve, Marije Šarapove, Nađe Petrove, Marije Kirilenko...

Ali, onda su se stvari dodatno iskomplikovale kada je, dok je selektor Vraneš izjavljivao kako "očekuje Jelenu u Areni", naša trenutno najbolja teniserka na svom oficijelnom sajtu napisala da se još nalazi na Floridi i da se povreda, o kojoj do tada nije želela javno da govori, iskomplikovala.

Od Jelene još nije stiglo definitivno "NE"...

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Sre Feb 03, 2010 5:25 pm

Jelena igra protiv Ruskinja!

Najbolja srpska teniserka poručila da dolazi u Beograd i da će igrati bez obzira ne povredu kako ne bi ostavila koleginice na cedilu.

Jelena Janković ipak će igrati u prvom kolu Svetske grupe I Fed kupa narednog vikenda protiv Ruskinja u Beogradskoj areni.

Najbolja srpska teniserka odlučila je da doputuje u Beograd sa Floride i pomogne koleginicama iz reprezentacije iako je prethodnih dana vladala neizvesnost zbog povrede leđa zadobijene na treningu u Melburnu prilikom isprobavanja novog načina serviranja.

"Odradila sam poslednje terapije na Floridi, nastaviću sa lečenjem u Beogradu sa grupom mojih lekara koji me već čekaju. Odlučila sam da dođem, igraću protiv Ruskinja bez obzira kako se povreda bude ponašala, ne mogu moje drugarice da ostavim na cedilu", istakla je Jelena Janković u blogu na svom sajtu.

Tako je Srbija već uzvratila udarac Rusiji iako je do početka meča ostalo još tri dana.

Rusi su iznenadili dovođenjem u Beograd četvrte teniserke sveta, Svetlane Kuznjecove, iako to nije bilo najavljeno. Tada je tas na vagi favorita prevagnuo na njihovu stranu, jer je Jelena Janković najavila da možda neće moći da igra.

Međutim, sada kada se zna da će ekipa Dejana Vraneša biti kompletna, srpska teniska javnost opet ima pravo na realnu nadu da će svoje ljubimice gledati u polufinalu Fed kupa.

(MONDO, foto MN Press)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pet Feb 05, 2010 5:00 pm

Ana Jovanović: Navijači ispunite Arenu, mi pišemo istoriju

FED KUP MEČ PRVO KOLO SVETSKE A GRUPE SRBIJA – RUSIJA, 06. I 07. FEBRUAR – BEOGRAD (ARENA, 19.962 MESTA)

Standardna reprezentativka Fed cup tima Srbije Ana Jovanović uvek je spremna da uskoči u vatru kada je najteže. Iza sebe, iako nema ubedljiv rang kao Jelena Janković i Ana Ivanović, ima solidno iskustvo i uvek može da iznenadi i favorizovane protivnice. Pokazala je to u svim dosadašnjim reprezentativnim nastupima, kada je pružala i više od trenutnih mogućnosti u dresu sa državnim grbom. U debitantskom meču u Fed cupu 2005. igrala je protiv Dankinje Caroline Wozniacki (danas 4. teniserka WTA liste, finaliskinja US Opena 2009) i savladala je nakon velike borbe 4:6, 7:6, 6:4. U Slovačkoj 2007. je pružila veliki otpor Dominiki Cibulkovoj, dok je u Zagrebu 2008. blistala i u meču koji su mnogi smatrali otpisanim savladala predstavnicu Hrvatske, nekadašnju 32. teniserku planete Jelenu Kostanić – Tošić 6:4, 7:5 i time donela zlata vredan bod za Srbiju. Jedan od najboljih mečeva u karijeri odigrala je upravo za reprezentaciju, u Španiji aprila 2009. protiv Marie Hoze Martinez Sančez tada 46. teniserke sveta, danas 27. na WTA listi. Iako je susret Španije i Srbije bio rešen, iako je srpski tim savladao domaćina i plasirao se u Svetsku A grupu, Ana je vodila rovovsku bitku protiv Sančezove koja je branila obraz Španaca u tom meču u Ljeidi. Na kraju, posle skoro tri sata igre Jovanovićeva je Srbiji donela pobedu 3:6, 6:3, 7:6(0) za konačnih 4:0.

Jovanovićeva treći dan provodi vredno trenirajući u Areni i pripremajući se za veliki spektakl protiv ruskinja.

-Imala sam sjajne pripreme za sezonu 2010. na Floridi sa Jelenom Janković, zatim sam provela tri nedelje u Minhenu gde sam nastavila sa pripremama kod Nikole Pilića. U odličnoj sam formi, mogla bi reći najboljoj od kada igram tenis. Spremna sam za sve izazove. U Areni smo već nekoliko dana, treniramo punom parom, motivisane smo da ovaj jako težak i uzbudljiv meč dobijemo. Ulog je veliki, u pitanju je ne samo prolaz u polufinale Svetske grupe, već i to što nam pobeda donosi novi meč u Beogradu za dva meseca. Sutra nam stiže Jelena, što je divna vest, sada se lakše diše. Mi u susretu sa Rusijom u Areni 6. i 7. februara pišemo veliku istoriju srpskog reprezentativnog tenisa. Zato pozivamo navijače da ispune Arenu i pomognu nam da pobedimo ruskinje, koje su veoma raspoložene, deluju kao da su ovaj meč već dobile, smatraju sebe favoritom, ali mi ćemo dati sve od sebe da ih uverimo u suprotno – rekla je Ana Jovanović.

Sezonu 2009. Ana je startovala četvrtfinalom turnira na Floridi (50.000 dolara), a tokom ove godine stigla je do tri finala na turnirima nagradnog fonda 25.000 dolara - Sarajevo, Bad Saulgau (Nemačka) i u Opolu (Poljska) gde je osvojila trofej u dublu u paru sa Nemicom Justinom Ozgom.

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pet Feb 05, 2010 5:00 pm

Bojana Jovanovski: Hoćemo prepunu Arenu i pobedu

Treći reket Srbije 18-godišnja Bojana Jovanovski već dva dana vredno radi i trenira u beogradskoj Areni i priprema se za meč prvog kola Fed kupa Svetske grupe između Srbije i Rusije (06. i 07. februar 2010).
- Po završetku takmičenja u Melburnu stigla sam u Beograd gde nas očekuje meč sa Rusijom u Fed kup takmičenju. Drago mi je da ću debitovati u ovom takmičenju baš u ovako velikom i važnom meču, u Svetskoj grupi gde se nalazi Srbija, a za to mesto su se izborile moje starije koleginice proteklih godina, čestitam im na tome, na svemu što čine za srpski Fed kup tim i nadam se da ću i ja u budućnosti biti od pomoći i zajedno sa njima graditi lepu budućnost srpske reprezentacije. Pred nama je susret sa Rusijom, najtežim mogućim protivnikom, ali to je motiv više, da najbolje porazite već na početku i to pred domaćom publikom, koja će verujem ispuniti Arenu. Mi obećavamo beskompromisnu borbu i pozivamo publiku da dođe i podrži nas u ovom ovako važnom i teškom meču – kaže Bojana.
U ovaj meč Bojana ulazi sa najboljim rangom u dosadašnjoj profi karijeri, 131 – mestom na WTA listi.
- Dobar početak godine za mene, mada uvek može bolje. Odigrala sam polufinale „pedesetice“ u Kini, a zatim igrala kvalifikacije za glavni turnir gren slema u Melburnu, gde sam nakon velike borbe i meč lopte koju sam imala, izgubila u finalu kvalifikacija. Taj jedan poen me delio od plasmana u glavni turnir, ipak malo neiskustvo, malo nedostatak sreće u ključnim momentima je učinio svoje. Raduje me napredak koji sam ostvarila i to pokazuje da se isplatio sav moj rad i trud na terenu. Motivisana sam da nastavim u još boljem ritmu ove godine. Do aprila ne branim ni jedan poen tako da imam puno prostora za još veći napredak i očekujem da ću Rolan Garos igrati glavni turnir, bez kvalifikacija – zaključila je Bojana.

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pet Feb 05, 2010 5:01 pm

Džej Džej: Igraću i na jednoj nozi

Jelena podsetila da joj nije prvi put da za reprezentaciju igra povređena. Ana veruje u osvajanje trofeja.

Bliži se, po mnogo čemu istorijski megdan - Srpkinje i Ruskinje će za vikend odlučiti ko će u polufinale Svetske grupe I Fed kupa.

Stigla je i Jelena Janković. Raspoloženje ekipi je odlično, svi veruju u uspeh...

"Čast mi je što sam se priključila timu. Još nisam razmišljala o protivnicama, ali ima vremena. Biće teško, Ruskinje su iskusne, višestruke osvajačice Fed kupa. Ali i Ana i ja imamo iskustva, igrale smo protiv njih mnogo mečeva", rekla je Jelena Janković.

Ona je u četvrtak doputovala sa Floride, gde je pokušavala da sanira povredu leđa, koju je zadobila na Australijan openu.

"Nisam želela da pričam o povredi. Pokušala sam da se oporavim, jer to ipak nije naivna povreda i nisam 100 odsto spremna. Ali, ovo je Fed kup, igram za svoju zemlju i nije mi prvi put da igram povređena. Igraću i na jednoj nozi ako zatreba".

Osma teniserka sveta je istakla da je ne brine dobro raspoloženje koleginica iz Rusije, već da samo razmišlja o svojoj igri i pobedi Srbije.

"I mi smo nasmejane, spremne i motivisane. One su favoriti, i pod pritiskom su. Ne razmišljam o njima, želim da pobedim u svakom duelu. Ovo je najbitniji meč do sada, jer bismo pobedom protiv Ruskinja imale veliku šansu da osvojimo Fed kup", zaključila je Jelena Janković.

Ana Ivanović deli mišljenje da ekipa predvođena selektorom Dejanom Vranešom može i do trofeja.

"Daćemo sve od sebe, spremne smo, a imamo i prednost domaćeg terena. Biće težak meč, borile smo se da uđemo u Svetsku grupu, ovo je prilika da osvojimo Fed kup", poručila 23. teniserka sa WTA liste.

"Nadam se da ćemo uspeti da rešimo meč u singlu, pošto nismo dobro uigrane u dublu. Ali, ako do toga i dođe, očekujem da pobedimo", završila je Ana.

Mlada Bojana Jovanovski rekla je da je zadovoljna što je izborila mesto u reprezentaciji i poručila da je spremna da pomogne u osvajanju Fed kupa.

"Drago mi je što ću debitovati u ovako važnom meču. Za ovo mesto su se starije teniserke dugo borile. Nadam se da ću sa njima graditi reprezentativne uspehe. Dobile smo najtežeg mogućeg protivnika, ali očekujem da ćemo pobediti", rekla je Jovanovski.

Ana Jovanović ne očekuje priliku da zaigra protiv Rusije, ali je sigurna da će njene saigračice uspeti da pobede.

"Suvišno je pričati o protivniku. Izuzetno sam motivisana za ovaj meč, nabavila sam sve navijačke rekvizite i navijaću", rekla je Jovanovićeva kroz smeh i dodala:

"Moramo da iskoristimo prednost domaćeg terena, sigurna sam da pobeda neće izostati".

Selektor Dejan Vraneš veruje u snagu svog tima.

"Protivnik je više nego inspirativan. Višestruki je pobedinik Fed kupa. Rusija ima najveći broj igračica među 100 najboljih na svetu. Sticajem okolnosti okupili smo se kasnije, ali lakše se diše kada je Jelena ovde", rekao je Vraneš.

"Mogu da kažem mnogo lepih reči o Kuznjecovoj i Klebanovoj i selektoru Šamilu Tarpiščevu, ali kvalitetni smo i verujem da iz ovog duela možemo da izađemo kao pobednici. Dodatni motiv pred ovaj duel je što bismo i polufinale igrali u Beogradu", dodao je Vraneš.

(Beta, MONDO, foto MN Press)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Pet Feb 05, 2010 5:03 pm

Na startu Ana protiv Cece - svi optimisti!

Duel Svetske A grupe Fed kupa između Srbije i Rusije počeće u subotu u 16 časova, mečom Ane Ivanović i Svetlane Kuznjecove.

Žrebom u Skupštini Beograda odlučeno je da posle njih u Arenu izađu Jelena Janković i Alisa Klejbanova.

U nedelju su na programu dve singl i jedna dubl partija. Program počinje u 14 časova, a sastaće se Janković - Kuznjecova i Ivanović - Klejbanova.

Takmičenje bi trebalo da se završi okršajem Janković/Ivanović - Vera Duševina/Anastasja Pavljučenkova.

Selektor Srbije Dejan Vraneš i njegov kolega Šamil Tarpiščev imaju pravo da obave izmenu najkasnije jedan sat pre početka meča.

Vraneš je ocenio da raspored mečeva neće presudno uticati na konačan rezultat.

"Nije toliko bitno ko igra prvi. Možda će samo Ani biti lakše", rekao je Vraneš na konferenciji za novinare posle žreba.

"Očekujem dobar meč svakako. Bio bih zadovoljan vođstvom od 2:0, ali će verovatno biti neizvesno do samog kraja", dodao je selektor Srbije, kada je upitan kojim bi rezultatom bio zadovoljan posle prvog dana takmičenja.

Duel Ivanovićeve (23. na WTA listi) sa Kuznjecovom (4) biće njihov sedmi, a rezultat je 5:1 u Aninu korist.

"Drago mi je što ću igrati prvi meč i što tačno znam kada ću izaći na teren. Ali neće biti lako... Naporno sam radila i osećam se zaista dobro, a i prošle godine sam slavila posle svih mečeva u Fed kupu, iako nisam bila u najboljoj formi", kazala je Ivanovićeva.

Raspored nije bio naklonjen Jeleni Janković (Cool. Ona će drugi meč prvog dana igrati sa Alisom Klejbanovom (31), od koje je izgubila oba dosadašnja duela.

"Već sam Ani rekla da što pre završi meč sa Kuznjecovom, negde do 17.30, da bih i ja mogla što pre na spavanje, da se odmorim za nedelju", kazala je nasmejana "Džej Džej", koja je zbog povrede i prvobitnog odustajanja od učešća u Fed kupu poslednja stigla u Beograd.

"Sada se osećam dobro, ali videćemo. Daću sve od sebe, boriću se za svaki poen, a videćemo da li će leđa izdržati".

Ruske teniserke bile su mnogo ozbiljnije, iako su se na konferenciji za novinare pre dva dana sve vreme smejale.

"Vreme je da se uozbiljimo", pojasnila je Klejbanova, koja je dva meča odigrala i sa Anom Ivanović uz polovičan učinak.

Mnogo rečitija nije bila ni Kuznjecova, koja takođe ima bolji skor u duelima sa Jankovićevom nego sa Ivanovićevom (5:4).

"Biće izuzetno teško, ali spremna sam i jedva čekam da meč počne", rekla je Kuznjecova.

Duelu Srbije i Rusije u Areni prisustvovaće predsednik Međunarodne teniske federacije (ITF) Frančesko Riči Biti. On je odabrao susret u Beogradu kao najznačajniji i najkvalitetniji u četvrtfinalu Fed kupa.

(agencije/MONDO, foto: MN Press)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Feb 11, 2010 7:30 pm

Za opstanak sa Slovačkom, Ana: Biće teško

Žrebom odlučeno da Srbija i Slovačka igraju 24. i 25. aprila u Beogradu za opstanak u Svetskoj grupi I Fed kupa.

Najbolje srpske teniserke igraće opet u Beogradskoj areni. Propustile su priliku da se domognu polufinala Svetske grupe I Fed kupa, poražene su minulog vikenda od Ruskinja, pa će morati da se bore za opstanak u eliti.

Žreb obavljen u sredu u Londonu dodelio im je Slovakinje za rivala 24. i 25. aprila.

Srbija je na žrebu bila nosilac, uz Belgiju, Ukrajinu i Nemačku, dok su se u "drugom šeširu" našle Slovačka, Francuska, Australija i Estonija.

Slovakinje su do baraža stigle pobedom nad Kineskinjama (3:2) u meču Svetske grupe II i dobile priliku da se bore za prolaz u krem društvo. Međutim, na tom putu će im stajati Jelena Janković, Ana Ivanović...

Uspeh protiv Kine donele su Danijela Hantuhova (27. na WTA listi) i Dominika Cibulkova (30).

Jelena protiv obe vodi 3:1 u dosadašnjim duelima, baš kao i Ana protiv Hantuhove. Međutim, Cibulkova je dobila jedini meč u kome se sastala sa Ivanovićevom (u Moskvi 2008).

Inače, 2007. godine Slovačka i Srbija su se već sastajale, a domaćin je u Košicama bio uspešniji.

"Slovačka je težak protivnik, ali je bolja opcija nego da je žrebom odlučeno da igramo protiv Australije. To nam sigurno ne bi odgovaralo, ne zbog jačine protinika, nego zbog činjenice da bismo morali da idemo na dalek put", izjavio je selektor Dejan Vraneš.

"Nadam se da će Ana imati vremena da do aprila uđe u formu, a tu je i prednost domaćeg terena".

Vraneš je napomenuo da se treba dobro spremiti za duel sa Slovakinjama, čije teniserke pripadaju vrhu svetskog tenisa.

"Cibulkova i Hantuhova igraju solidno, a ništa manjeg kvaliteta je i Magdalena Ribarikova koja zauzima 47. mesto na WTA listi", dodao je Vraneš.

Ana Ivanović je podbacila protiv Ruskinja. Imaće šansu da se iskupi, ali je neophodno da najpre zaleči rame.

"Selekcija Slovačke ima dve visoko rangirane igračice i veoma su iskusan tim. Ovo je težak žreb", ocenila je Ana.

U preostalim mečevima za popunu Svetske grupe I Fed kupa sastaće se:

Belgija - Estonija

Ukrajina - Australija

Nemačka - Francuska

(MONDO, foto MN Press)

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   Čet Feb 11, 2010 7:31 pm

Dejan Vraneš: Slovačka je neugodan protivnik

Selektor Dejan Vraneš je izjavio da je selekcija Slovačke neugodan protivnik.

"Cibulkova i Hantuhova igraju solidno, a ništa manje kvalitetna je i Magdalena Ribarikova koja zauzima 47. mesto. Slovačka jeste težak protivnik, ali i to je svakako bolje nego da je žrebom odlučeno da igramo protiv Australije. To nam sigurno ne bi odgovaralo, ne zbog jačine protivnika, nego zbog činjenice da bismo morali da idemo na dalek put", izjavio je Vraneš.
Vraneš je istakao je da računa na dve najbolje igračice - Jelenu Janković i Anu Ivanović.
"Nadam se da će Ana imati vremena da do aprila uđe u formu, a tu je i prednost domaćeg terena", smatra Vraneš.

JJ: Osvetićemo se Slovakinjama za poraz u Košicama

Tim Slovačke je u skoro istom sastavu kao i pre dve godine. Nije ni lak ni težak protivnik. Neka sredina za koju smatram da je možemo savladati na domaćem terenu bez većih problema. Izgleda da je vreme da im se osvetimo za poraz u Košicama

Ana Ivanović: Težak žreb za Srbiju

Ana Ivanović ocenila je da reprezentacija Srbije nije imala povoljan žreb za baraž za opstanak u Svetskoj A grupi FED kupa.

"Selekcija Slovačke ima dve visoko rangirane igračice i veoma su iskusan tim. Ovo je težak zreb", rekla je Ivanovićeva u izjavi dostavljenoj medijima.

Jovanovski i Jovanović: Domaći teren velika prednost

Članice reprezentacije Bojana Jovanovski i Ana Jovanović izjavile su danas da će nam domaći teren biti velika prednost u meču protiv Slovačke.

"Selekcija Slovačke ima jak, ali ne i nepobediv tim. Nadam se da ću debitovati u tom meču", istakla je Jovanovski, koja se na WTA listi nalazi na 131. mestu.
Četvrti reket Srbije Jovanović ocenila je da do meča protiv Slovačke ima vremena za temeljne pripreme.
"Imamo veliku prednost jer igramo kod kuće, što je izuzetno važan faktor koji bi mogao da odluči pobednika", rekla je Jovanović.
Ona je podsetila na meč protiv Rusije, u kojem je beogradska publika motivisala Jelenu Janković da uprkos povredi dođe do dve pobede u singlu.
"Pokazalo se da je ta sjajna atmosfera dobra za nas, a teška za protivnika. Naravno, najvažnije je da sve budemo zdrave, pre svega Jelena i Ana", rekla je Jovanović.

PočaljiNaslov: Re: Fed Cup takmicenje   

Nazad na vrh Ići dole

Fed Cup takmicenje
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Davis Cup / Fed Cup-
Skoči na: