Srbija sport forum

Dobrodosli!!!

PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se

Delite | 

Kk Crvena zvezda

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Kk Crvena zvezda   Sub Jun 20, 2009 11:58 am

Pešić: Teško da ću ostati u Zvezdi! Subota, 20. jun 2009. 00:11

Svetislav Pešić dao je novu nadu navijačima Crvene zvezde. Prvo svojom biografijom, a kasnije i načinom na koji je ekipu transformisao u ozbiljnog kandidata za trofeje.

I kada se očekivalo da priča tokom leta dobije na zamahu, da se produži ugovor sa trofejnim trenerom i krene u trku za pojačanjima...

"Plašim se da ne postoje finansijski uslovi da nastavim sa radom u Crvenoj zvezdi", poručio je Pešić iz Berlina, u razgovoru za "Sportski žurnal".

"Niko ne zna kako smo radili prošle sezone. Nismo dozvolili da iz kluba izađe saznanje da živimo u veoma teškim okolnostima. To što su meni kasnile plate nije toliko važno, nego što sam morao druge da guram da rade u takvim uslovima. Bilo je dosta kritičnih situacija..."

Pešić je tokom cele prethodne sezone apelovao da se ojača Upravni odbor kluba i da finansije više ne budu samo briga predsednika Slobodana Vučićevića i donekle Zorana Drakulića.

Njegovo sadašnje neraspoloženje proističe iz činjenice da niko novi nije pokazao spremnost da preuzme deo tereta.

"Praktično je nemoguće da i dalje funkcionišemo u ovom sastavu, bez pojačanja unutar rukovodstva".

Pešić je svestan da armija navijača polaže nade prvenstveno u njega. Nekako se stvorio utisak da ako ostane Pešić, na Malom Kalemegdanu će teći med i mleko.

"Smatram da treba da završim započeti posao. Igrači to očekuju, navijači su takođe zadovoljni i to me raduje. Svestan sam da bi moj ostanak bio najbolji za klub. Ali veoma je teško da se tako nešto dogodi".

Sledi razgovor sa Vučićevićem, koji Pešić posmatra kao slamku spasa.

"Ako se nije ništa menjalo do sada, zašto bi u naredna dva dana", rekao je osvajač svih evropskih i svetskih trofeja, osim olimpijskog zlata.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
serbinho

PočaljiNaslov: KK Crvena zvezda   Uto Jul 07, 2009 8:00 pm

Pešić pravi tim
V. PRERADOVIĆ, 26.05.2009 20:19:10

JEDAN čovek može u potpunosti da naslika lice Crvene zvezde u sledećoj sezoni. Ostanak ili odlazak Svetislava Pešića, a postoje naznake da je bliži produženom boravku na Kalemegdanu, u najvećoj meri uticaće na sastav srpskog vicešampiona.
Ako ostane, ostaće i Marko Marinović, koji
ima opciju izlaska iz dvogodišnjeg ugovora sa crveno-belima. Neće se postavljati pitanje spremnosti Marka Kešelja i Vladimira Štimca da vežu svoje karijere za Zvezdin dres. U opticaju bi bio i dogovor sa Lorensom Robertsom za još jednu sezonu. Golim okom vidljiv napredak igrača i celog kluba privukao bi mnoga poznata košarkaška imena.
Spisak eventualnih pojačanja uključuje reprezentativce Hemofarma, plejmejkera Stefana Markovića i gorostasnog centra Bobana Marjanovića. Pregovori o produženju ugovora sa „farmaceutima“ ne idu glatko, što daje prilično prostora potencijalnim kupcima njihovog kvaliteta. Nije tajna da je Mile Ilić, nekadašnji NBA epizodista, jednom nogom već u „rosteru“ crveno-belih, s kojima je trenirao u finišu sezone. U fokusu bi mogao da se nađe i Vladimir Micov, iznevereno Zvezdino dete, kome ističe privremeni ugovor sa Panioniosom. Generalni menadžer Milan Opačić najavljuje i mnoga iznenađenja...
Nije iznenađenje već najavljeni odlazak Tadije Dragićevića, kome će se pridružiti Amerikanac Andre Ovens, verovatno i Mirko Kovač, Milan Milošević i Oliver Stević. Zvezdin menadžment ispitaće mogućnost da zadrži Stivena Markovića, pozajmljenog od Benetona.
Naravno, ako Pešić ostane...

Opačić želi Pešića i za sledeću sezonu
Autor D. Kontić | 25 maj 2009 22:58
Sezona je zatvorena, tezge na košarkaškoj pijaci otvorene. Generalni menadžer Crvene zvezde Milan Opačić imaće vruće leto. Između dva sastanka sa menadžerima, agentima, klubovima i ko zna još kim, našlo se vremena i za priču... “Verujem da će Kari ostati, očekujem da ćemo produžiti ugovor. Na spisku pojačanja ima velikih imena, možda i nekih iz NBA”.

- Da, pravi posao kreće... - uz osmeh će prvo operativac crveno-belih.

Počinjemo od glavnog pitanja, koje se svakodnevno može čuti u prodavnici na ulici, u kancelarijama, a postavljaju ga oni obojeni u crveno-bele nijanse. Da li će Svetislav Pešić i naredne sezone biti trener Zvezde?
- Još prošlog leta, pravili smo sa Pešićem opciju o dugogodišnjoj saradnji. Hteli smo da odmah potpiše ugovor na duži period, jer su obe strane bile zainteresovane za to. Međutim, pošto smo svi bili debitanti na Kalemegdanu, predsednik Slobodan Vučićević, Kari Pešić i ja, dogovorili smo se da posle prve sezone sednemo za sto, podvučemo crtu i vidimo kako dalje. Tada smo razgovarali i o uslovima za prvu, drugu i treću godinu.

I kada ćemo dobiti odgovor?
- Najveći uspeh kluba biće ako Pešić ostane u Zvezdi. Ne razmišljamo o alternativnim rešenjima i drugim opcijama. Verujem da će Kari ostati i očekujem da produžimo ugovor u narednih desetak dana, kako bismo mogli da se okrenemo selektiranju tima i pojačanjima.

Postaji li spisak potencijalnih pojačanja?
- Naravno. Zvezda je, kao svaki ozbiljan klub, još u toku sezone razmišljala o pojačanjima. Pratili smo određene igrače, ali nismo ni sa kim razgovarali jer nismo želeli da remetimo ekipe i igrače u toku sezone. Sada čekamo definitivan dogovor sa predsednikom Vučićevićem što će se desiti tokom nedelje, pa krećemo u pregovore sa popjačanjima.

Znači Slobodan Vučićević će i sledeće sezone biti predsednik kluba sa Kalemegdana?
- To se uopšte ne dovodi u pitanje! Uostalom, Vučićević je kada je dolazio u klub izjavio da ima dugoročne planove i da će stvoriti veliku Zvezdu.

Ko je na spisku pojačanja?
To je već tajna, čak i za ljude koji rade u Zvezdi, a posebno za javnost.

Ima li imena plejmejkera Hemofarma Stefana Markovića?
- Vaš posao je da se bavite istraživačkim novinarstvom. Sigurno da je Stefan sjajan igrač. Videćete, biće tu pravih iznenađenja, velikih imena, možda i nekih iz NBA lige. Naravno, mnogo toga će zavisiti i od globalne finansijske situacije i svetske ekonomske krize.

Iako ste u majstorici finala plej-ofa poraženi od Partizana, minula sezona najavila je veliki povratak Zvezde u borbu za dominaciju na ovim prostorima.
- Iaz nas su odlični rezultati. U Evrokupu nam je zamalo izmakao plasman na fajnal-eit, možda smo mogli više, ali su nas ubile povrede, doktori nikad nisu imali više posla. A većina tih povreda bile su proizvod pehova, a ne loše fizičke pripreme. Koliko je samo bilo preloma koji se igračima dešavaju jednom u deset godina, pehova... Igrali smo i finalni turnir Jadranske lige, finale nacionalnog Kupa, pet utakmica finalne serije plej-ofa. Generalno, možemo da budemo prezadovoljni postignutim – završava generalni menadžer Crvene zvezde Milan Opačić.

KILOMETRAŽA
Na putu uspeha

Gde je trofejni klub bio prošlog leta, a dokle je stigao sada?
- Kada analizira, svaki čovek pogleda odakle je krenuo i koliki je put prešao. Prošlog avgusta imali smo četiri igrača, dugove prema Pioniru, nedostatak opreme... Cilj nam je bio da konsolidujemo klub, selektiramo tim i, ako je moguće, da se pitamo u borbi za trofeje. Za kratko vreme smo stvorili efikasan menadžment, mlad i perspektivan tim, doveli najbolje igrače koji su bili na tržištu. Zadatak nam je bio i da tokom prve selektivne sezone tačno odredimo mogućnosti prvotimaca, pa u ovom trenutku imamo preciznu sliku ko koliko može da da Zvezdi. Naša situiacija je čista, znamo ko nam treba za sledeću sezonu.

ZASLUŽNI
Od trenera do doktora

Opačić ne propušta priliku i da pomene sve članeove stručnog štaba i medicinskog tima.
- Svi su dali veliki doprinos stabilizaciji kluba i rezultatskim uspesima. Stvorili smo stručni štab koji je jedan od najkvalitetnijih na ovim prostorima, a i šire. Uz šefa Svetislava Pešića, tu su i njegovi pomoćnici Oliver Kostić i Milan Kotarac, kondicioni trener profesor Milivoje Karalejić, doktori Vlada i Boris Vukomanović, fizioterapeuti Srđan Nedeljković i Petar Davidović...

O PARTIZANU
Nisu nas nadigrali

Zvezda nije imala sange da zada završni udarac Partizanu i preotme titulu?
- Smatram da nas crno-beli nijednom nisu nadigrali u košarkaškim elementima, iako na kraju nismo uspeli da napravimo senzaciju i uzmemo titulu. Ponosan sam na igrače koji su ove sezone nosili Zvezdin dres i zahvalan stručnom štabu na sjajno obavljenom poslu.
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik

PočaljiNaslov: Re: Kk Crvena zvezda   Čet Jul 09, 2009 1:37 am

Svetislav Pešić: Nisam lud da ostanem u Zvezdi!!

Posle odlaska Slobe Vučićevića, Zvezda nije više vredna ni u jednom smislu. Samo lud čovek bi sada pristao da se bavi njome, a Svetislav Pešić ipak nije toliko lud...
[Svetislav Pešić]
Svetislav Pešić

Doskorašnji trener Crvene zvezde Svetislav Pešić kaže da nije spreman da se upusti u još jednu neizvesnu sezonu na klupi crveno-belih, jer ne postoje nikakve garancije da će klub normalno funkcionisati. Pešić je istakao da je prošle godine na entuzijazam i nagovor Slobodana Vučičevića došao u klub kako bi pokušao da napravi stabilnu organizaciju, ali da više „nije toliko lud" da se upusti u takav poduhvat.

U intervjuu za Press trofejni trener je otkrio da su igrači Zvezde preko njega tražili sastanak sa bivšim predsednikom, kao i to šta misli o ulasku Nebojše Čovića u klub.

Predsednik Vučićević je napustio klub baš u toku razgovora sa vama o narednoj sezoni, šta će se dalje dešavati sa Zvezdom?

- Ne mogu to da predvidim, iako sam obično dobar u predviđanjima. Uostalom, zato me ostavka Vučićevića nije ni iznenadila, ali smatram da je data u nezgodnom trenutku, jer klubu opet preti destabilizacija. Sada je već jul, a to je vreme kada se pregovara sa igračima, pojačanjima i o planu za narednu sezonu, ali to je stalo. Sada ne znam stvarno šta će se desiti. Mene niko od odgovornih ljudi iz kluba ne zove, niti me je zvao do sada. To mi uopšte ne smeta, ali to može da znači samo dve stvari - ili da se nešto krupno dešava ili da se ne dešava ništa.

Ukoliko se pojavi neko ko bi preuzeo Zvezdu, da li ćete razgovarati sa njim o nastavku saradnje?

- Ne razmišljam o tome, jer sam uvek zavisio od sopstvenih odluka, a ne od odluka drugih ljudi. Imao sam želju da nastavim projekat u koji sam ušao prošle godine na nagovor Slobodana Vučićevića. Svi su mi govorili da sam lud što se u to upuštam, ali ja sam želeo da vidim kako to i zašto Zvezda ne može da ostvari kontinuitet rezultata. Imao sam energije, ali Zvezda sada više nije validna ni u jednom smislu. Niko više nije lud da se bavi time, a bogami ni Pešić više nije lud da ponovi takav poduhvat kada ne postoje nikakve garancije.

Košarka je prvi sport u Srbiji

Pratite li igre na Univerzijadi?

- Naravno, i veoma sam zadovoljan. Sam podatak da je protiv Amerikanaca bilo 15.000 ljudi u „Areni", koji su bodrili naš mladi tim protiv anonimnih Amerikanaca, govori da je košarka broj jedan u Srbiji. Imamo mnogo talentovanih igrača i moramo da se uzmemo u pamet i da sednemo da razgovaramo, da odbacimo lične interese kako bismo iskoristili taj potencijal.

A ako dođe Čović kao spasilac?

- On nije spasilac, jer nikog nije spasao. Koliko sam razumeo, Čović smatra da bi zajednički koncept FMP-a i Zvezde doneo prosperitet srpskoj košarci i ja, kao čovek iz košarke, a ne bivši trener Zvezde ili reprezentacije, smatram da je to dobro. Ali, za to treba da se obave jako ozbiljni razgovori da se odredi ko kosi, a ko vodu nosi, i to je stvarno ozbiljan projekat.

Priča se da ste se videli i razgovarali sa gospodinom Čovićem!

- Naravno da sam se video, pa nije to nešto što je loše. Mi smo jako dobri prijatelji i na nagovor Vučićevića organizovao sam sastanak s njim. Po meni, razgovor je bio veoma dobar i konstruktivan, a šta se posle dešavalo, stvarno ne znam.

Da li je tačno da su vas i igrači Zvezde zvali da im organizujete sastanak sa bivšim predsednikom?

- Zvali su me kad su čuli da je Sloba podneo ostavku. Bili su iznenađeni i verovatno uplašeni, a ja sam im još uvek neko na koga mogu da se oslone i zato su sa mnom kontaktirali nekoliko puta. Hteli su da razgovaraju sa Slobom da mu potvrde ono što mu je Marinović rekao, a to je da pristaju na korekcije ugovora i da žele da pomognu.

Šta ste im rekli?

- Rekao sam im da ja ne mogu da ih spojim i uputio sam ih na Opaču (generalni menadžer Milan Opačić, prim. aut), koji će ih povezati sa Vučićevićem kada se završi Univerzijada. Razumem ih da su zabrinuti, dobro su radili prošle sezone, imali su moju podršku, podršku navijača, medija, stekli su reputaciju, kao i respekt protivničkih timova. Logično je da žele da idu dalje, pogotovo što smo imali fenomenalnu proslavu sezone na Srebrnom jezeru, na kojoj su oni Vučićeviću uručili poklon i zahvalili mu na podršci. Rekao sam im da ne brinu previše, već da se koncentrišu na svoj rad i igre na Univerzijadi.

Opačić: Ima nade za Zvezdu

Generalni menadžer Crvene zvezde Milan Opačić rekao je da će uprava „učiniti sve" da klub ne trpi posle odlaska predsednika Slobodana Vučićevića.

- Menadžment Crvene zvezde učiniće sve da klub ne trpi i pronađe prava rešenja u što kraćem roku. Moram da kažem da je ovo delimično i posledica kašnjenja krucijalnih zakona iz oblasti sporta. Crvena zvezda ima budućnost. Svi u Crvenoj zvezdi bili smo zatečeni ostavkom. Ovaj potez došao je u trenutku kada smo se pripremali da pojačamo ekipu i završimo pregovore sa Pešićem. Svi igrači koji imaju dugogodišnje ugovore i dalje će nositi dres Crvene zvezde, a za naredne poteze moraćemo da sačekamo sastanak Upravnog odbora - preneo je sajt kluba Opačićeve reči.

D. Stojmenović
*by www.pressonline.rs/

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Kk Crvena zvezda   Čet Jul 09, 2009 9:48 am

Izvučeni parovi kvalifikacija za Evrokup

Žrebom u Barseloni određeno je osam parova u kvalifikacijama za košarkaški Evrokup, u čiji grupni deo takmičenja su se automatski plasirali srpski timovi Crvena zvezda i Hemofarm.
lopta-u-kosu.jpg

Osam pobednika kvalifikacionih mečeva Evrokupa i šest poraženih ekipa iz kvalifikacija za Evroligu, plasiraće se u grupnu fazu takmičenja u koju se pored dva srpska tima, automatski kvalifikovalo još 16 ekipa.

U kvalifikacijama za Evrokup sastaće se:
Dinamo (Rusija) - Eklipsdžet (Holandija)
Valensija (Španija) - Deksija Mons (Belgija),
Bešiktaš (Turska) - Kraftverk (Austrija),
Panelinios (Grčka) - Riga (Letonija),
Budućnost (Crna Gora) - Brose (Nemačka),
Bilbao (Španija) - Donjeck (Ukrajina),
Teramo (Italija) - Apoel (Kipar),
Hapoel (Izrael) - Roan (Francuska).

Prve utakmice kvalifikacija igraju se 20. oktobra, a revanš mečevi su sedam dana kasnije.

U grupnu fazu takmičenja automatski su se plasirali:
Zadar (Hrvatska), Nimburk (Češka), Šole (Francuska), Nansi (Francuska), Bon (Nemačka), Bjela (Italija), Siauliai (Litvanija), Turov (Poljska), Uniks (Rusija), Trijumf (Rusija), Spartak (Rusija), Hemofarm (Srbija), Crvena zvezda (Srbija), Huventud (Španija), Gran Kanarija (Španija), Turk Telekom (Turska), Galatasaraj (Turska) i Azovmaš (Ukrajina).

Glavni i odgovorni urednik

PočaljiNaslov: Re: Kk Crvena zvezda   Čet Jul 09, 2009 10:26 am

Neće biti rasula!
08.07.2009 19:49:50

NEIZVESNOST u košarkaškom klubu Crvena zvezda se nastavlja. Generalni menadžer Milan Opačić priznao je da je čak i njega veoma iznenadila ostavka prvog čoveka Slobodana Vučićevića.
- Svi smo u klubu zatečeni ovakvim potezom predsednika -
rekao je Opačić. - Pogotovo što je on došao u trenutku kada smo završavali pregovore sa trenerom Svetislavom Pešićem o produžetku saradnje i kada smo se pripremali da pojačamo ekipu. Svi naši igrači koji imaju dugogodišnje ugovore i dalje će nositi dres Crvene zvezde, a za naredne poteze ipak ćemo morati da sačekamo sastanak Upravnog odbora.
Generalni menadžer crveno-belih ipak smatra da situacija nije baš tako crna ni kritična kao što su je mediji predstavili proteklih dana.
- Menadžment će učiniti sve da klub ne trpi i da pronađe prava rešenja u što kraćem roku. Moram da napomenem da je sve ovo delimično i posledica kašnjenja krucijalnih zakona iz oblasti sporta. Ipak, jedno je sigurno: Crvena zvezda ima budućnost - zaključio je generalni menadžer Milan Opačić.
Trenutno je u opticaju nekoliko varijanti raspleta situacije na Malom Kalemegdanu: po jednoj bi predsednik Vučićević mogao da povuče ostavku pod uslovom da igrači i stručni štab pristanu na redukciju primanja (odnosno budžet od 3,5 miliona evra), po drugoj bi u igru uskočio toliko puta spominjani Nebojša Čović, a po trećoj bi u prvi plan izbio sadašnji predsednik Skupštine Drakulić uz pomoć poslovnih prijatelja.

*by http://www.novosti.rs/

Admin

PočaljiNaslov: Re: Kk Crvena zvezda   Pon Avg 10, 2009 10:32 am

ZVEZDA: Kari, hvala!
Subota, 8. avgust 2009. 14:09

Posle više od dva meseca sporadično vođenih pregovora, (dez)informacija, nagađanja, približavanja i udaljavanja, u prvo vreme će biti teško zamisliti tekst ili priču o košarkaškom klubu Crvena zvezda, u kojem neće biti pomenuto ime i prezime "Svetislav Pešić".

Ali koga nema bez njega se može i mora.

Da više ne postoji nikakva šansa da Pešić ostane na Malom Kalemegdanu, Zvezda je u subotu potvrdila zahvalnicom na svom sajtu.

"Crvena zvezda želi da se zahvali svom bivšem treneru Svetislavu Pešiću na svemu što je učinio u protekloj sezoni. Poznati trener prepoznao je tešku situaciju u kojoj se klub nalazio u avgustu prošle godine, prihvatio činjenicu da je tada Zvezda imala svega četiri prvotimca i preuzeo posao koji u tom trenutku nije bio nimalo jednostavan".

U tekstu se podseća da crveno-beli posle godinu dana saradnje sa Pešićem mogu da se pohvale dvojicom seniorskih reprezentativaca, osvajačima medalja na juniorskom prvenstvu Evrope i na Univerzijadi.

"Što je najvažnije, kostur tima je sačuvan. Mladi igrači, većinom reprezentativci, kvalitetniji su za godinu dana igranja ali i rada sa vrhunskim trenerom. U istom periodu, formiran je i B tim koji predstavlja budućnost Crvene zvezde".

Crveno-beli "sa žaljenjem" konstatuju da saradnja sa Pešićem neće biti nastavljena.

"I pored toga što je postojala želja da Svetislav Pešić vodi ekipu sa kojom je proveo prvu godinu, poštujemo stav istaknutog stručnjaka. Pešiću želimo sve najbolje u daljoj karijeri i za njega će vrata Malog Kalemegdana uvek biti širom otvorena".

Zvezda uverava navijače da će pitanje šefa stručnog štaba biti rešeno u najkraćem mogućem roku.

Pešić je predvodio Zvezdu do finala plej-ofa Superlige i finala nacionalnog Kupa, ali su košarkaši Partizana ipak osvojili oba trofeja. Crveno-beli su igrali i na završnom turniru NLB lige, a izmakao im je plasman na Fajnal ejt Evrokupa.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kk Crvena zvezda   

Nazad na vrh Ići dole

Kk Crvena zvezda
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Komplet farbanje auta
» Taze sredjena-Crvena