Srbija sport forum

Dobrodosli!!!

PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se

Delite | 

Takmicenje vozaca u Formuli 1

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
teica
naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sub Jun 06, 2009 6:26 pm

Ovde mozete pisati o svemu sto je vezano za takmicenje u Formuli 1 :bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sub Jun 06, 2009 6:27 pm

Фетелу пол позиција на Великој награди Турске

Возач тима Ред Бул, Немац Себастијан Фетел, стартоваће са пол позиције на Великој награди Турске која се у недељу на стази "Истанбул парк" вози у оквиру шампионата Формуле 1.

У данашњим квалификацијама Фетел је био бржи од тренутно првопласираног у генералном поретку, Британца Џенсона Батона, који ће стартовати са друге позиције, док је његов колега из екипе Брон Мерцедес, Бразилац Рубенс Барикело, био трећепласиран.

Актуелни првак Формуле 1, Британац Луис Хамилтон, у борби за пол позицију седме трке у шампионату поново је био неуспешан и стартоваће са, тек, 16. места, са којег је кренуо и пре две недеље на трци за ВН Монака.

Трка за Велику награду Турске вози се сутра у Истанбулу од 14 часова.

Поредак првих дест возача у квалификацијама за ВН Турске:

1. Себастијан Фетел (Немачка, Ред Бул) 1:28,316 минута
2. Џенсон Батон (Британија, Брон Мерцедес) 1:28,421
3. Рубенс Барикело (Бразил, Брон Мерцедес) 1:28,579
4. Марк Вебер (Аустралија, Ред Бул) 1:28,613
5. Јарно Трули (Италија, Тојота) 1:28,666
6. Кими Раиконен (Финска, Ферари) 1:28,815
7. Фелипе Маса (Бразил, Ферари) 1:28,858
8. Фернандо Алонсо (Шпанија, Рено) 1:29,075
9. Нико Розберг (Немачка, Вилијамс 1:29,191
10. Роберт Кубица (Пољска, БМЊ) 1:29,357 :bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jun 07, 2009 6:56 pm

Baton: „Ne znam šta da kažem“
Fonet
Fonet
„Ne znam šta da kažem“ bile su reči koje je Dženson Baton uputio svojoj ekipi Bron GP posle trijumfa na trci za Veliku nagradu Turske.

Sa šest pobeda na prvih sedam trka u sezoni Baton je izjednačio rekord koji su postavili Džim Klark i Mihael Šumaher 1965, odnosno 2004. godine, i pre trke pred domaćim navijačima, Velike nagrade Britanije, koja se vozi za dve nedelje, ima prednost od 26 bodova u generalnom plasmanu u odnosu na klupskog kolegu Rubensa Barikela.

„Bolid je najbolje funkcionisao od starta sezone. Bili smo brzi i u drugim prilikama, ali bolid nije baš pristajao mom stilu, ali je sada bio izvanredan, stvarno. Zato moram da se zahvalim svima, bolid je sve bolji, ne znam da li je to zato što nam ovakav tip staza odgovara više od drugih“, rekao je Baton, „Želeo bih da su se svi članovi ekipe popeli na podijum. Sa mnom je bio Bono, jedan od mojih inženjera, ali svi su zaslužili da budu tamo, jer su odradili fantastičan posao“.

Odličnu trku na stazi „Istanbul park“ imao je i Mark Veber, koji je posle četvrtog mesta na startu zahvaljujući dobroj taktici, ali i dobroj vožnji došao do druge pozicije, ali se, takođe, istakao i kao jedan od vozača koji bi mogao da izazove Batona u borbi za titulu.
Beta
Beta

„Imao sam dobru trku. Znao sam da moram da ostanem što duže na stazi u prvom stintu i sve mi je išlo u prilog, čak sam uspeo da izdržim krug više nego što smo planirali i prištedim gorivo, što mi je pomoglo da dobijem na vremenu. Znao sam Sebastijanovu strategiju i da mi malo fali da dođem do podijuma. I Sebastijan i ja smo znali da je prvo mesto daleko i samo je pitanje bilo ko će biti iza Džensona, koji je bio na drugoj planeti“, rekao je Veber, „Zbog toga je drugi stint bio važan i morao sam da dam sve od sebe. Kada imate drugačije strategije, onaj drugi vozač je nevidljiv do odlaska u boks, ali je sve ispalo dobro za nas i inženjeri su me obaveštavali o svemu šta se depava. U srednjem stintu sam odradio dobar posao i uspeo sam da izađem ispred Sebastijana“.

Treći put u karijeri Sebastijan Fetel je startovao sa pol pozicije, ali za razliku od prethodna dva puta, kada je uspeo da trijumfuje, doduše oba puta po kiši, u Turskoj je mladi Nemac morao da se zadovolji trećim mestom.

“Dobro sam startovao, bio sam ispred svih, ali sam onda u krivini “Devet” zamalo izleteo. Bila je to moja greška i malo je falilo da opet isto uradim u drugom krugu”, rekao je Fetel, “Trka je bila teška, ali i da nisam napravio tu grešku mislim da to ništa ne bi promenilo jer je Dženson bio prebrz”, naglasio je Fetel, “Posle toga sam mislio da će mi tim promeniti strategiju na dva odlaska u boks, ali nije, pa sam bio zaglavljen iza Džensona tokom drugog stinta, koji je bio teži, a to je Marku pomoglo da bude ispred mene. Bez obzira na sve, ovo je dobar rezultat za tim i mislim da možemo da budemo zadovoljni drugim i trećim mestom”.

b92 :bounce:

naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jun 21, 2009 5:33 pm

Sebastijan Fetel pobednik je trke za Veliku nagradu Velike Britanije, koja je u nedelju vožena na stazi u Silverstonu.

Ovo je njegova druga pobeda u sezoni, a nemački vozač prošao je kroz cilj ispred timskog kolege iz Red Bula, Marka Vebera, za 15,1 sekundi. Na taj način Fetel je ponovio uspeh iz aprila kada je trijufovao na stazi u Kini.

"Ovo je kao da je san postao stvarnost", rekao je Fetel.

Treći je bio Brazilac Rubens Barikelo, dok je vodeći u šampionatu Formule 1, Britanac Dženson Baton, bio tek šesti.

Fetel je uspeo da pobedi Batona na njegovom terenu, dok su vozači Red Bula bili apsolutno dominantni.

Nemački vozač je od starta imao prednost u odnosu na Barikela, koja je posle 10 krugova iznosila više od 10 sekundi. Iza Brazilca bio je Veber, dok je Baton loše krenuo i dosta dugo se zadržao na devetoj poziciji.

Među vodećima nije bilo promena, ali je zato Alonso pokušavao da dođe do 12. mesta, a kasnije se smenjivao sa Hamiltonom na 16. poziciji.

Fetel je uspeo da zadrži prednost ispred Vebera i da učini trku nezanimljivom. Baton je bio tek šesti, međutim, to nije uticalo na poredak u šampionatu. Britanac i dalje vodi sa 64 bodova, dok je drugi Barikelo sa 41, a Fetel treći sa 39 bodova.

Naredna trka voziće se 12. jula na stazi u Nemačkoj, u Nirburgringu.

Redosled vozača na Velikoj nagradi Velike Britanije:

1. Sebastijan Fetel (Red Bul) 1:22:49.328
2. Mark Veber (Red Bul)
3. Rubens Barikelo (Bron GP)
4. Felipe Masa (Ferari)
5. Niko Rozberg (Vilijams-Tojota)
6. Dženson Baton (Bron GP)
7. Jarno Truli (Tojota)
8. Kimi Raikonen (Ferari)

FELIPE MASSA Cool
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Pon Jul 06, 2009 10:58 pm

[YT][/YT]
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sub Jul 11, 2009 5:40 pm

11. jul 2009. | Izvor: B92
Veberu prvi pol u karijeri

Australijanac Mark Veber startovaće prvi put u karijeri sa pol pozicije na Velikoj nagradi Nemačke, koja se vozi u nedelju od 14 časova.

U žestokoj borbi Red Bula i ekipe Bron GP Veber je na stazi "Nirburgring" iza sebe ostavio Rubensa Barikela, vodećeg u šampionatu Džensona Batona i klupskog kolegu Zebastijana Fetela u uzbudljivom finišu kvalifikacija na legendarnoj nemačkoj stazi, koje je obeležilo promenljivo vreme.

U trećem redu na startu devete trke sezone biće oba Meklarena, najpre Luis Hamilton, pa Heiki Kovalainen, kojem je to najbolji rezultat u kvalifikacijama ove sezone. Potom sledi vozač Fors Indije Adrian Zutil koji je prvi put u karijeri stigao do trećeg kruga kvalifikacija i startovaće ispred dva Ferarija Felipea Mase i Kimija Raikonena, dok je prvu desetoricu kompletirao Nelson Pike junior u Renou.

Rezultati kvalifikacija za VN Nemačke:
1. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:32.230
2. Rubens Barikelo (Brazil) Bron GP 1:32.357
3. Dženson Baton (Velika Britanija) Bron GP 1:32.473
4. Zebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul 1:32.480
5. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren Mercedes 1:32.616
6. Heiki Kovalainen (Finska) Meklaren Mercedes 1:33.859
7. Adrijan Zutil (Nemačka) Fors Indija 1:34.316
8. Felipe Masa (Brazil) Ferari 1:34.574
9. Kimi Raikonen (Finska) Ferari 1:34.710
10. Nelson Pike junior (Brazil) Reno 1:34.803
...
11. Nik Hajdfeld (Nemačka) BMW Zauber 1:42.310
12. Fernando Alonso (Španija) Reno 1:42.318
13. Kazuki Nakađima (Japan) Vilijams 1:42.500
14. Jarno Truli (Italija) Tojota 1:42.771
15. Niko Rozberg (Nemačka) Vilijams 1:42.859
...
16. Robert Kubica (Poljska) BMW Zauber 1:32.190
17. Sebastijan Buemi (Švajcarska) Toro Roso 1:32.251
18. Đankarlo Fizikela (Italija) Fors Indija 1:32.402
19. Timo Glok (Nemačka) Tojota 1:32.423
20. Sebastijan Burde (Francuska) Toro Roso 1:33.559
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jul 12, 2009 8:16 pm

12. jul 2009. | Izvor: B92 | Jelena Trajković
Prvenac Vebera na "Nirburgringu"

Australijanac Mark Veber odličnom vožnom na trci za Veliku nagradu Nemačke došao je do prve pobede u karijeri, posle 130 startova.

Vozač Red Bula je na stazi “Nirburgring” trijumfovao u vremenu od 1:36:43.310, posle 60 krugova, ispred klupskog kolege Sebastijana Fetela i Felipea Mase u Ferariju, i tako doneo Australijancima prvu pobedu u šampionatu Formule 1 posle 28 godina i treći dvostruki trijumf svom timu u sezoni.

Četvrto mesto na devetoj trci sezone zauzeo je Niko Rozberg u Vilijamsu, ispred dvojice vozača ekipe Bron GP Džensona Batona, trenutno vodećeg u generalnom plasmanu, i Rubensa Barikela, dok su do bodova u Nemačkoj došli i Fernando Alonso u Renou i vozač Meklaren Mercedesa Heiki Kovalainen.

Od samog starta Veber i Barikelo su krenuli sa borbom za prvu poziciju, ali su se dotakli što je iskoristio aktuelni šampion Luis Hamilton u Meklarenu i pokušao da ih obiđe sa spoljne strane, ali nije uspeo i na kratko je izleteo sa staze. Posle prve krivine u vođstvu se nalazio Barikelo, ispred Vebera, Kovalainena, Mase, Batona i Fetela, dok je Hamiltonu pukla guma pa je morao u boks i na stazu se vratio tek kao 19.

Već u prvom krugu Barikelo i Veber su uspeli da se odvoje i ostvare prednost od četiri sekunde u odnosu na rivale, a iz kruga u krug su se smenjivali kao vlasnici najbržeg kruga. Ipak, borba između vozača ekipe Bron GP i Australijanca nije potrajala dugo pošto je u desetom krugu objavljeno da se njihov kontakt sa starta trke pod istragom, a dva kruga kasnije Veber je dobio kaznu “prođi kroz”.

U 14. krugu krenulo se sa prvim odlascima u boks, prvi je na dolivanje goriva i zamenu pneumatika otišao Baton, a u narednom krugu je isto učinio i Barikelo, dok je Veber takođe ušao u boks, ali da bi odradio svoju kaznu. Krug kasnije u boks je otišao i Kovalainen, koji je do tada zauzimao treću poziciju, a vozač Red Bula je preuzeo vođstvo.

Veber je u boks otišao na početku 20. kruga, a tada je viđeno i prvo odustajanje pošto je vozač ekipe Toro Roso Sebastijan Burde izleteo sa staze, a potom se parkirao u garaži. Australijanac se na stazu vratio kao sedmi, iza Batona, dok se na prvom mestu u tim trenucima nalazio Masa, koji se tako prvi put od starta sezone našao u vođstvu. Brazilac je takođe usporavao Barikela, koji je gubio značajno vreme iza njega, dok su Veber i Baton bili zaglavljeni iza Roberta Kubice, ali su obojica uspeli da ga preteknu u 24. krugu.

Pošto je Masa otišao u boks, u 26. krugu, na drugoj poziciji, iza Barikela, se nalazio odlični Zutil, koji je na subotnjim kvalifikacijama ostvario najbolji rezultat karijere. Dva kruga kasnije Nemac je otišao u boks i pri izlasku na njega je naleteo Kimi Raikonen u Ferariju i oštetio mu prednji spojler, ali i šanse da ekipi Fors Indije donese prve bodove od debija u Formuli 1.

Posle prvih odlazaka u boks poredak je bio: Barikelo, Veber, Baton, Fetel, Masa, Rozberg, Raikonen i Kovalainen, ali je upravo tada došlo obaveštenje da se ispituje udes vozača Ferarija sa Zutilom. Ipak, Finac je odustao nekoliko krugova kasnije, pa samim tim nije ni dočekao odluku u potencijalnoj kazni.

U 32. krugu Baton je prvi po drugi put otišao u boks, u narednom krugu Barikelo je učinio isto, baš u trenutku kada ga je Veber potpuno sustigao, a po ulasku u boks Brazilca i preuzeo vođstvo. Problemima Barikela tu nije bilo kraja pošto mu je javljeno da će morati ponovo na dolivanje goriva zbog problema sa crevom.

Svoj drugi odlazak u boks Veber je odradio 18 krugova pre kraja, i na stazu je izašao tik iza Fetela, koji je krug kasnije otišao na dolivanje goriva i zamenu pneumatika. Baton i Barikelo su deset krugova pre kraja morali i po treći put u boks, čime su ujedno ostali bez borbe za podijum. U međuvremenu, Alonso je počeo da niže brze krugove, a potom i najbrže na trci, ali ipak u poslednjih nekoliko krugova nije uspeo da pretekne Batona i Barikela pa je morao da se zadovolji sedmom pozicijom.
Beta
Beta

Epitet “junaka trke” sigurno je zaslužio Veber, koji je zahvaljujući fantastićnoj vožnji i uprkos kazni na 130. trci u Formuli 1 došao do prvog trijumfa. Odličan je bio i Fetel, na drugoj poziciji, ali su najbolju trku, posle Australijanca, imali Masa i Rozberg. Brazilac je posle velikih problema tokom kvalifikacijama tokom trke bio odličan, dok je Rozberg uspeo da napreduje čak 11 mesta od starta do cilja.

Vožnjom na staz “Nirburgring” Veber je samo potvrdio da je još uvek ozbiljan kandidat za naslov šampiona, uz Fetela i Batona. Barikelo se odlično držao, ali se nije pokazao u trenucima kada je trebalo. Ferari je pokazao napredak, kao i Vilijams, prvenstveno Rozberg. Solidnu trku imao je Alonso, ali je stigao samo do dva boda, dok je Kovalainen sprečio da Meklaren ponovi rezultat iz 1978. godine, kada na pet uzastopnih trka nije došao do bodova.

Trku za zaborav još jednom su imali Tojota, BMW Zauber i Toro Roso, dok je od ekipa iz donjeg dela jedino Fors Indija pokazala značajan napredak u odnosu na prethodne trke, i pravo je pitanje kakav rezultat trke bi bio da se Zutilu ponovo, kao i u Monte Karlu prošle godine, nije isprečio Raikonen. Trka u Nemačkoj mogla bi čak da bude poslednja u Formuli 1 pošto su u padoku na "Nirburgringu" kružile priče o potencijalnim zamenama za Francuza već od sledeće trke.

Posle devet trka u generalnom plasmanu i dalje vodi Baton sa 68 bodova, 21 više od Fetela, dok je Veber treći sa 45,5. U konkurenciji konstruktora prvi je Bron GP sa 112 bodova, dok je drugi Red Bul sa 92,5.

Naredna na programu je trka za Veliku nagradu Mađarske, koja se vozi 26. jula na stazi “Hungaroring”.

Rezultati trke za VN Nemačke:
1. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:36:43.310
2. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul + 9.252
3. Felipe Masa (Brazil) Ferari + 15.906
4. Niko Rozberg (Nemačka) Vilijams + 21.099
5. Dženson Baton (Velika Britanija) Bron GP + 23.609
6. Rubens Barikelo (Brazil) Bron GP + 24.468
7. Fernando Alonso (Španija) Reno + 24.888
8. Heiki Kovalainen (Finska) Meklaren + 58.692
9. Timo Glok (Nemačka) Tojota + 1:01.457
10. Nik Hajdfeld (Nemačka) BMW Zauber + 1:01.925
11. Kazuki Nakađima (Japan) Vilijams + 1:02.327
12. Đankarlo Fizikela (Italija) Fors Indija + 1:02.876
13. Nelson Pike junior (Brazil) Reno + 1:08.328
14. Robert Kubica (Poljska) BMW Zauber + 1:09.555
15. Adrian Zutil (Nemačka) Fors Indija + 1:11.941
16. Sebastijan Buemi (Švajcarska) Toro Roso + 1:30.225
17. Jarno Truli (Italija) Tojota + 1:30.970
18. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren Mercedes + jedan krug
odustali:
Kimi Raikonen (Finska) Ferari
Sebastijan Burde (Francuska) Toro Roso

Generalni plasman vozača:
1. Dženson Baton 68
2. Sebastijan Fetel 47
3. Mark Veber 45,5
4. Rubens Barikelo 44
5. Felipe Masa 22
6. Jarno Truli 21,5

Generalni plasman konstruktora:
1. Bron GP 112
2. Red Bul 92,5
3. Tojota 34,5
4. Ferari 32
5. Vilijams 20,5
6. Meklaren 14
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jul 12, 2009 8:19 pm

12. jul 2009. | Izvor: B92
Veber: “Neverovatan dan”

Vozač Red Bula Mark Veber bio je presrećan posle prvog trijumfa u karijeri, na trci za Veliku nagradu Nemačke.

Veber je u Formuli 1 debitovao 2002. godine kao vozač Minardija, a godinu dana kasnije prešao je u Jaguar u kome je proveo dve sezone. Potom je usledila selidba u Vilijams, pre prelaska u Red Bul dve godine kasnije. Tokom sedam sezona u Formuli 1 Veber nijednog trenutka nije imao bolid za pobedu, ali se sve promenilo ove godine.

“Jedina stvar zbog koje sam brinuo je bila kiša, koja je trebalo da padne pred kraj trke”, rekao je Veber, koji je i pored kazne zbog kontakta sa Rubensom Barikelom na startu, prvi prošao krozu cilj na stazi “Nirburgring”, “Na startu nisam video Rubensa, i nije moj stil da udaram u nekoga, ali sam kažnjen zbog toga”.

Zanimljivo je da je Australijanac do svog prvog podijuma kao vozač Red Bula došao upravo na “Nirburgringu” pre dve godine, a nedeljna pobeda je još impresivnija kada se pomene činjenica da je u novembru imao težak udes i nije se znalo da li će uopšte naći u bolidu na startu sezone, u njegovoj domovini.

“Imali smo tešku zimu iako je Sebastijan pokazao šta bolid može. Oko sebe sam imao divne ljude koji su mi pomogli da se brzo vratim na stazu. Posebno bih želeo da se zahvalim vlasniku Red Bula Ditrihu Matešiću i svima u timu za sve što učinili za mene, bio je ovo neverovatan dan za mene, ali i sve njih”
, naglasio je Australijanac.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Uto Jul 21, 2009 11:02 am

F1: Toro Roso angažovao klinca
Ponedeljak, 20. jul 2009. 22:46

Španski vozač Haime Algersuari, koji će naredne nedelje debitovati u trci za Veliku nagradu Mađarske na Hungaringu, biće najmladi vozač Formule 1 svih vremena.

Naime, on će u toj trci startovati sa 19 godina i 125 dana, čime će preteći Majka Takvela sa Novog Zelanda, koji je 1980. godine debitovao za ekipu Tirel, na trci u Kanadi, sa 19 godina i 183 dana.

Algersuari će u kokpitu bolida Toro Roso zameniti Francuza Sebastjena Burdea, koga je taj tim otpustio prošle nedelje zbog slabih rezultata u ovoj sezoni.

(Tanjug, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Uto Jul 21, 2009 11:03 am

Kimi napušta Formulu 1 zbog relija
Utorak, 14. jul 2009. 16:24

Kimi Raikonen će napustiti Formulu 1 po završetku tekuće sezone.

To tvrdi finski magazin "Veikaja".

Šampion "najbržeg cirkusa na svetu" iz 2007. godine želi da nastavi karijeru, ali kao reli vozač. On se nedavno oprobao na tri trke u Italiji i Finskoj, doduše beznačajne, a krajem meseca će debitovati na svetskoj reli sceni.

"Kimi više uopšte ne priča o Formuli 1, ali ne prestaje da priča o reliju", izjavio je Raikonenov prijatelj za list "Veikaja".

Iako ekipe Formule 1 uglavnom ugovorom zabranjuju svojim vozačima da se bave opasnim aktivnostima, Ferari ne pravi problem Fincu da se oproba u reliju, jer ionako italijanska ekipa planira da od naredne sezone angažuje Fernanda Alonsa umesto Raikonena.

Španac je nedavno demantovao da je u pregovorima sa Ferarijem, ali italijanski i španski mediji ne prestaju sa tvrdnjom da će Alonso sigruno preći u tim iz Maranela.

Raikonen je ove sezone osvojio samo deset bodova u devet trka i nalazi se tek na desetom mestu u generalnom plasmanu vozača.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sre Jul 22, 2009 6:00 pm

Šteta Sad Sad

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sre Jul 22, 2009 8:43 pm

Luka ::
Šteta Sad Sad

Da, bas steta... Sad

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sre Jul 22, 2009 9:00 pm

*SlAdjAnA* ::
Luka ::
Šteta Sad Sad

Da, bas steta... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sub Jul 25, 2009 9:07 pm

F1: Masa uspešno operisan
Subota, 25. jul 2009. 20:27

Brazilski vozač Felipe Masa uspešno je operisan, pošto je tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske u Budimpešti doživeo frakturu lobanje.

Tim Ferarija saopštio je da će dvadesetosmogodišnji as Formule jedan biti zadržan na odeljenju intenzivne nege, u ovom trenutku nije poznato dokle.

Masa je sa Hungaroringa u bolnicu prevezen helikopterom i bio je u svesnom stanju. Detaljnim pregledima ustanovljeno je da ima posekotinu, oštećenu kost lobanje i potres mozga.

Do nezgode je došlo kada ga je u šlem pogodio otpadak sa bolida Rubensa Barikela. Onesvešćeni Masa pravolinijski je prošao kroz dve krivine i "zakucao" se u zaštitni zid sačinjen od pneumatika.

"Bio je u šoku, ali imajući u vidu kakav je to bio udes, mislim da je u dobrom opštem stanju", izjavio je Barikelo, koji je među prvima posetio zemljaka u bolnici.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jul 26, 2009 11:25 pm

Hamilton najbrži na Hungaroringu
Beta
Beta
Svetski šampion Formule 1 Luis Hamilton pobednik je trke za Veliku nagradu Mađarske.

Do prve pobede u ovoj sezoni Hamilton je stigao posle odličnog trodnevnog nastupa na stazi Hungaroring, iskoristivši probleme Fernanda Alonsa, koji je posle dobrog starta morao da odustane. Drugo mesto osvojio je Finac Kimi Rajkonen na Ferariju, treći je Australijanac Mark Veber, vozač Red Bula. Veber je tako prestigao Fetela i popeo se na drugo mesto u generalnom plasmanu.

Vodeći u generalnom plasmanu Dženson Baton je posle neupadljivog nastupa osvojio sedmo mesto, ali je povećao prednost u odnosu na Zebastijana Fetela za još dva boda, s obzirom na to da je Nemac odustao posle trećine trke, a Rubens Barikelo nije prišao bodovima.
Beta
Beta

Četvrti je bio Niko Rozberg, peti Heiki Kovalainen, Timo Glok je posle odlične vožje zauzeo šestu poziciju, a jedan bod pripao je Jarnu Truliju.

Trku na Hungaroringu obeležio je debi Haimea Algersuarija, koji je u bolidu Toro Rosa postao najmlađi vozač u istoriji Formule 1 sa 19 godina i 125 dana. On je uspeo da na cilj stigne pre buemija, kao petnaesti na trci.

Ekipa Ferarija na trci je imala samo jednog vozača, jer je Felipe Masa doživeo težak incident na subotnjim kvalifikacijama. Masa je u subotu operisan, tokom noći lekarska ekipa pratila je njegovo stanje, koje je stabilno.
Beta
Beta

Početak trke bio je izuzetno uzbudljiv, posle spektakularnog starta, na kojem su se Rajkonen i Hamilton umalo sudarili, istovremeno pretičući vozače ispred sebe.

Alonso je iskoristio pol poziciju, izvanredno vozeći do sedamnaestog krga, ali mu je tada otpao prednji desni točak, posle čega nije mogao da nastavi.

Ubrzo zatim Fetel je morao da odustane, posle veoma teškog početka trke i problema sa motorom.

Velika nagrada Mađarske:
1. Luis Hamilton (V. Britanija, Meklaren) 1:38,23,876
2. Kimi Rajkonen (Finska, Ferari) +00:11,529
3. Mark Veber (Australija, Red Bul) 00:16,886
4. Niko Rozberg (Nemačka), Vilijams) 00:26,967
5. Heiki Kovalainen (Finska, Meklaren) 00:34,392
6. Timo Glok (Nemačka, Tojota) 00:35,237
7. Dženson Baton (V. Britanija, Bron) 00:55,088
8. Jarno Truli (Italija, Tojota) 01:08,172
9. Kazuki Nakadžima (Japan, Vilijams) 01:08,774
10. Rubens Barikelo (Brazil, Bron) 01:09,256

Generalni plasman:
1. Dženson Baton 70
2. Mark Veber 51.5
3. Zebastijan Fetel 47
4. Rubens Barrkelo 44
5. Niko Rozberg 25.5
6. Jarno Truli 22.5
7. Felipe Masa 22
8. Luis Hamilton 19
9. Kimi Rajkonen 18
10. Timo Glok 16

Poredak konstruktora:
1. Brawn-Mercedes 114
2. RBR-Renault 98.5
3. Ferrari 40
4. Toyota 38.5
5. McLaren-Mercedes 28
6. Williams-Toyota 25.5
7. Renault 13
8. BMW Sauber 8
9. STR-Ferrari 5

LJUDI MOLIM VAS MOLITE SE ZA MOG OMILJENOG VOZACA SVIH FREMENA FELIPEA MASSU:(

MASSA VOLIM TE DRZI SE Sad

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Jul 26, 2009 11:57 pm

Masa ,sve najbolje....
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Čet Jul 30, 2009 12:07 pm

Ferari: Ne brinite, Šumi je u formi
Cetvrtak, 30. jul 2009. 11:01

Formula 1 je ponovo na naslovnim stranama novina, i to ne zbog borbe oko organizacije takmičenja ili napuštanja timova već zbog povratka najvećeg medju velikima - Mihaela Šumahera.

"Šumi" se po svemu sudeći vraća u bolid Ferarija umesto povredjenog prijatelja Felipea Mase, i to već, najverovatnije, na trci za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, 23. avgusta.

Ferari je preko svog zvaničnog sajta saopštio da će konačna odluka biti doneta pošto Nemac prodje neke testove u narednim danima.

Luka Kolajani, menadžer za komunikacije Ferarija izjavio je jutros da "uopšte ne brine za formu Šumahera".

"Mihael je već počeo da trenira i potpuno smo bezbržni po pitanju njegove fizičke spreme jer on ustvari nije pravi penzioner", rekao je Kolajani i dodao će ipak biti ispoštovane procedure i sprovedeni regularni medicinski testovi.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Čet Jul 30, 2009 1:19 pm

Michael Schumacher se vraća!

Sedmerostruki prvak svijeta Michael Schumacher vraća se u Formulu 1. Ferrari je danas popodne dao obavijest da su Nijemca odredili kao zamjenu za nesretnog Felipea Massu.

Ferrari je pomalo, ali ne previše, iznenađujućom odlukom odlučio vratiti Michaela Schumachera u Formulu 1. Govorilo se o toj mogućnosti proteklih dana, ali je djelovala pomalo nerealno obzirom da je i Nijemac opovrgavao takve tvrdnje.

Izgledala je nekako realnija mogućnost dolaska Fernanda Alonsa. Ipak, danas popodne je Ferrari dao obavijest da je upravo sedmerostruki prvak svijeta zamjena za Felipea Massu. U obavijesti se navodi da će Schumacher zamjenjivati Brazilca sve dok on ne bude u stanju vratiti se u bolid.

Schumacher je nedugo potom potvrdio vijest i rekao zašto se odlučio vratiti: "Pričao sam sa Domenicalijem i Montezemolom danas popodne i odlučili smo da ću se ja vratiti kako bih zamijenio Massu. Najvažnije je u svemu tome da su vijesti o Felipeu pozitivne. Želim mu sve najbolje. Što se mene tiče, istina je da je za mene Formula 1 zatvoreno poglavlje, ali zbog zahvalnosti prema momčadi nisam mogao ignorirati ovakvu nesretnu situaciju. Volim se natjecati i jedva čekam da počne ovaj izazov."

Nijemac je u svojoj karijeri između ostaloga osvojio 91 Veliku Nagradu, 154 bio na postolju i 68 je puta kretao sa pole positiona. Sve ove statistike bi sada Nijemac mogao dodatno poboljšati. Uz to, bio je naravno sedam puta prvak svijeta, a pet od tih naslova osvojio je upravo s Ferrarijem.
---Znam da je Ivek vec postavila, ali ovdje imamo i Sumijevu izjavu!

*by http://www.sport.hr/

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Uto Avg 04, 2009 3:57 pm

super.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Uto Avg 04, 2009 3:58 pm

suuperrrrrr

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Avg 09, 2009 1:05 pm

Šumaherov agent: Mihael može da vozi
Subota, 8. avgust 2009. 20:53

Menadžer bivšeg sedmostrukog svetskog prvaka u Formuli 1, Mihaela Šumahera, Vili Veber, demantovao je da njegov klijent ima ozbiljnih problema sa vratom zbog kojih bi mogao da propusti trku za Veliku nagradu Evrope u Valensiji.

Trka se vozi 23. avgusta, a Šumaher bi trebalo u ekipi Ferarija da zameni Felipea Masu, koji je zadobio teške povrede prilikom udesa na prethodnoj trci u Mađarskoj.

"Vest da Mihael nije spreman da vozi u Valensiji je špekulacija. Spremamo se za trku, jer znamo da će on voziti", rekao je Veber za nemačku agenciju SID iako je pre nekoliko dana portparol Mihaela Šumahera, Sabine Kem, izjavila da će se sve znati tek posle lekarskih pregleda naredne nedelje.

Zbog udesa na stazi Hungaroring krajem prošlog meseca Masa će odsustvovati do kraja sezone.

Ferari je ove sezone u konkurenciji konstruktora osvojio 40 bodova i trenutno zauzima treće mesto, daleko iza prvoplasiranog Brona koji ima 114 poena.

(Beta, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Avg 09, 2009 7:36 pm

bravoo..naravno da moze

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Pon Avg 10, 2009 9:50 pm

MOTO GP: Ćao tituli, Stoner na odmoru...
Ponedeljak, 10. avgust 2009. 18:56

Vozač Dukatija Kejsi Stoner zbog zdravstvenih problema propustiće naredne tri trke Moto GP šampionata.

Australijanac već duže vreme ima problema sa zdravljem, a uprkos brojnim pregledima dijagnoza nije zaključena, pa je odlučio da ode na kratku pauzu, iako će se time verovatno i oprostiti od šanse da osvoji titulu, čiji je vlasnik bio 2007. godine.

Stoner je trenutno treći u generalnom plasmanu sa osvojenih 150 bodova, odnosno 37 manje od vodećeg Valentina Rosija i 12 manje od Horhea Lorenca. Nema sumnje da će Italijan i Španac učiniti sve da mu u naredne trke odmaknu daleko.

"Posle pet izuzetno teških trka, vratio sam se u Australiju na preglede kod svojih doktora. Odlučili smo da se ne takmičim naredne tri trke kako bih pružio priliku mom telu da se oporavi", rekao je Stoner.

Vozač Dukatija objasnio je da je tokom trke u Barseloni verovatno pokupio neki virus i da se tada nije odmorio, već je preforsirao telo. I danas oseća probleme zbog toga.

"Razgovarao sam sa ljudima iz Dukatija i želim da im se zahvalim na razumevanju. Žao mi je prozvođača, tima, sponzora i navijača, posebno što je motor jako dobro išao u poslednje vreme, ali mogu samo da obećam da ću učiniti sve da se vratim na najbolji način u Portugalu", rekao je Stoner.

Njega će na trkama u Češkoj, Indijanapolisu i San Marinu zameniti finski motociklista Mika Kalio.

Direktor Dukatijevog tima, Livio Supo rekao je da bez Stonera to očigledno nije ista ekipa, ali da je u ovom trenutku najvažnije njegovo zdravlje.

"Kejsi je pobeđivao na 18 trka i mnogo puta bio na podijumu, jedan je od najboljih motociklista na svetu. Prošli smo mnogo toga, zajedno smo i kada slavimo, ali i kada dođu teška vremena. Uvereni smo da će doktori rešiti njegove probleme i da će Kejsi moći normalno da vozi poslednje trke sezone. Tada ćemo na najbolji mogući način moći da se pripremamo za narednu sezonu", rekao je Supo.

(MONDO, foto: motogp.com)
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Sub Avg 22, 2009 7:05 pm

Kvalifikacioni trening f1 za VN Valensija je protekao u znaku L.Hamiltona i H.Kovaleinena.Njih dvojica su zauzeli prva dva meste.L Hamilton je bio najbrzi na danasnjem tr i to vreme je 1:39:498 po krugu, za njim klubski drug H.Kovaleinen.
U timu Ferarija je samo K.Rajkonen ostvario rezultat, dok je novi pilot koji menja Masu zakazao jer je bio menju poslednjim bolidima na stazi.Rajkonen je zauzeo 6. poziciju za sutrasnju trku,sto je nekako i ocekivan rezultat.
M.Sumaher je bio prisutan na stazi u Valensiji,a po nezvanicnim podacima on i dalje trenira i postoji mogucnost da ce posle ove trke,Ferari doneti odluku da li ce on ipak pokusati da zameni Masu koji se oporavlja.Smatraju da ce ipak sa njim ostvariti bolji rezultat nego li je to slucaj sa test vozacem Ferarija L.B.Ali otom potom...

Admin

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   Ned Avg 23, 2009 11:16 am

F1: Hamiltonu prvi pol u sezoni!
Subota, 22. avgust 2009. 15:28

Ako je suditi po subotnjim kvalifikacijama za Veliku nagradu Evrope na stazi u Valensiji, za Meklaren dolaze bolji dani.

Prvak Formule 1, Britanac Luis Hamilton osvojio je prvu pol-poziciju u ovoj sezoni, a odmah iza njega u nedelju od 14 časova, startovaće njegov klupski kolega Heiki Kovalainen.

Hamilton, koji je pobedio na trci za Veliku nagradu Mađarske, 26. jula, imao je najbolje vreme još u prvom kvalifikacionom krugu i tu prednost je zadržao do kraja.

Slede Rubens Barikelo u Bronu, Sebastijan Fetel u Red Bulu, a vodeći u generalnom plasmanu Dženson Baton (Bron), startovaće kao peti.

Iza njih su Kimi Raikonen (Ferari), Niko Rozberg u Vilijamsu, domaćin Fernando Alonso (Reno), zatim Mark Veber iz Red Bula i Poljak Robert Kubica u BMW-u.

Ferariju nije pomogao ni najbolji vozač svih vremena Mihael Šumaher, koji je u Valensiji u svojstvu savetnika ekipe. Luka Badoer, koji je "uskočio" umesto povređenog Felipea Mase, imao je loš nastup i plasirao se tek na 20. mesto.

Baton vodi sa 70 bodova, Mark Veber (Red Bul) je drugi sa 51 bodom, Fetel ima 47, Barikelo tri boda manje, Rozberg je na petom mestu sa 25...

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Takmicenje vozaca u Formuli 1   

Nazad na vrh Ići dole

Takmicenje vozaca u Formuli 1
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Smesne slike
» Pomoc oko kupovine 205 gti